شکایت از کارفرما برای دریافت حق بیمه

 سلام ! روز بخیر ! ممنون از اینکه پاسخگو هستید و راهنمایی  می کنید .  یه سوال داشتم . خانم بنده  از سال ۸۸ در شرکتی مشغول به کار است .  حدودا ۱۲ سال . در این دوازده سال  حدود یک سال را  بیمه کردند  و۱۱ سال بیمه نکردند و کارفرما  گفته بود اگر می خواهید  بیایید  سر کار بیمه لغو میشه و فقط یک سال بیمه رد شده برایش حالا میشه شکایت ۱۱ سال دیگه را کرد یا خیر و هیچ مبلغی بابت بیمه نکردند به خانمم پرداخت نشده و در ضمن هیچ مدرکی دال  بر حقوق که به صورت فیش حقوقی یا رسید و حتی حساب بانکی ندارد و حقوق ایشون و میریزه به حساب من  و بنده هم در همین شرکت مشغول به کار  هستم . ونه تنها کسانی که  بیمه نیستند فیش حقوقی ندارند حتی بیمه شدگان هم فیش حقوق ندارند  و در کل خانم بنده هیچ مدرکی  ندارند  ولی یه برگه ما برای دریافت حقوق امضا میکنیم که فقط می توانیم عکس بگیریم ازش  ولی شاهد داریم که ایشان ۱۲ سال در  این شرکت مشغول به کار  هست  و اگر قابل پیگیری است و می تواند حق وحقوق شون رو  بگیرن آیا باید وکیل بگیرند یا خیر ؟ ممنون از  راهنمایی ووقتی که میزارین برای مطالعه؟ 

در پاسخ به سوال شما باید بگویم که بهترین کار این است که ایشان از طریق اداره کار شکایت کند و در اداره کار اولین قدمی که باید بردارند مدارکی می باشد که باید ارائه دهند . فیش حقوقی یکی از مهم‌ترین مدارکی است که نشان می دهد در آنجا کار می کردند و اینکه به حساب شما حقوقی ریخته شده است مدرک ثابت نمی‌ باشد چون که اگر مسئولین اداره کار قبول کنند که از محل شرکت شما بازرسی کنند ممکن است که حل شود ولی معمولاً به خصوص در ایام کرونا از محل کار خود خارج نمی‌شود.  به نظر من وکیل بهتر می تواند به شما کمک کند و قابل پیگیری و به نظر من حتما شکایت کنید و اگر شکایت نکنید بعدا برای خودتان حسرت بزرگی خواهد شد . پیش بینی من پنجاه پنجاه است. چون  تقریباً هیچ مدرک مکتوبی ندارید مگر اینکه مدارک مکتوب ارائه کنید که در آنجا کار می کردید . اگر بتوانیم شهادت مکتوب همکاران خود در این شرکت را بگیرید بسیار سودمند خواهد بود.


در صورتیکه می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید و یا با ما در زمینه بیمه مشاوره نمایید می توانید از طریق لینک زیر در پیام رسان ایتا با ما تماس بگیرید. ما پرونده شما را در سریعترین زمان ممکن انجام می دهیم و در پایان کار و به نتیجه رسیدن پرونده با ارزان ترین مبلغ ممکن از شما هزینه دریافت می کنیم. در صورت به نتیجه نرسیدن پولی نمی گیریم. بنابراین با خیال راحت پرونده تان را به ما بسپارید.

پست‌های معروف از این وبلاگ

حقوق بازنشستگی بیمه روستاییان و عشایر چقدر است ؟

بیماری هایی که شامل ازکارافتادگی می شود؟

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

پایه حقوق وزارت کار برای دیپلم و لیسانس و فوق لیسانس و دکترا در سال 1401 چقدر است ؟

حقوق ازکارافتادگی 1400

مبلغ کمک هزینه عینک در سال 1401

پیگیری اینترنتی ازکارافتادگی در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

ثبت نام بیمه کارگران ساختمانی در سال 1401

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر