درخواست ازکارافتادگی به تامین اجتماعی با سابقه بیمه کم

 ببخشید یه مشاوره میخواستم موضوع رو‌خدمتتون عرض کنم .برادرم در برج 9 سال 98 طب کار داده و سلامت شان تایید شده و دربرج 1 سال 99 مشغول به کار در کارخانه آلومینیوم شدند و ده ماه بعدش متوجه شدند که سرطان کلیه گرفتند و توده ای سمت کنار کلیه شون به همراه کلیه خارج کردند ولی بیمه تامین اجتماعی ایشون رو قطع کردند که ایشون نمیتونه حق و حقوقی از بیمه داشته باشه چون این نوع بیماری باید یه سال قبل بیمه داشته باشد وایشون بیش از یک سال  از طب کارشون گذشته ولی از زمان شروع کارش که فروردین بوده یک سال نبوده است.

و بیمه برای ایشان از کارافتادگی زده ولی ایشون بعد درمانش میتونه به شرکت برگرده ،لکن سوال اینجاست آیا این ماده 75 بیمه ها آیا بیمار ما که از قبل طب کار داده و سلامتش تایید پزشک بوده این قانون رو نقض نمیکنه؟ ممنون از راهنمایی که می فرمایید؟ 

بستگی به تاریخ ابتلاء بیماری منتهی به از کارافتادگی دارد که در رای کمیسیون پزشکی ثبت شده است. از آن تاریخ باید حداقل یک سال سابقه بیمه قبل از آن داشته باشند. اگر نداشته باشند مستمری ازکارافتادگی کلی تعلق نمی گیرد چون بیماری است . اگر حادثه بود حتی با یک روز سابقه هم مستمری تعلق می گرفت. ربطی به طب کار ندارد.


 در صورتیکه نیاز به مشاوره رایگان دارید یا می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید از طریق شماره واتساپ 09333644122 برای ما پیام متنی یا صوتی بگذارید . با شماره اعلام شده تماس نگیرید زیرا به علت زیادی تماس ها متاسفانه امکان پاسخگویی نداریم. قول می دهیم در سریعترین زمان ممکن پاسخ شما را بدهیم.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

دیه شکستگی بینی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

حقوق ازکارافتادگی 1400

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر