درخواست ازکارافتادگی به تامین اجتماعی با سابقه بیمه کم

 ببخشید یه مشاوره میخواستم موضوع رو‌خدمتتون عرض کنم .برادرم در برج 9 سال 98 طب کار داده و سلامت شان تایید شده و دربرج 1 سال 99 مشغول به کار در کارخانه آلومینیوم شدند و ده ماه بعدش متوجه شدند که سرطان کلیه گرفتند و توده ای سمت کنار کلیه شون به همراه کلیه خارج کردند ولی بیمه تامین اجتماعی ایشون رو قطع کردند که ایشون نمیتونه حق و حقوقی از بیمه داشته باشه چون این نوع بیماری باید یه سال قبل بیمه داشته باشد وایشون بیش از یک سال  از طب کارشون گذشته ولی از زمان شروع کارش که فروردین بوده یک سال نبوده است.

و بیمه برای ایشان از کارافتادگی زده ولی ایشون بعد درمانش میتونه به شرکت برگرده ،لکن سوال اینجاست آیا این ماده 75 بیمه ها آیا بیمار ما که از قبل طب کار داده و سلامتش تایید پزشک بوده این قانون رو نقض نمیکنه؟ ممنون از راهنمایی که می فرمایید؟ 

بستگی به تاریخ ابتلاء بیماری منتهی به از کارافتادگی دارد که در رای کمیسیون پزشکی ثبت شده است. از آن تاریخ باید حداقل یک سال سابقه بیمه قبل از آن داشته باشند. اگر نداشته باشند مستمری ازکارافتادگی کلی تعلق نمی گیرد چون بیماری است . اگر حادثه بود حتی با یک روز سابقه هم مستمری تعلق می گرفت. ربطی به طب کار ندارد.


در صورتیکه می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید و یا با ما در زمینه بیمه مشاوره نمایید می توانید از طریق لینک زیر در پیام رسان ایتا با ما تماس بگیرید. ما پرونده شما را در سریعترین زمان ممکن انجام می دهیم و در پایان کار و به نتیجه رسیدن پرونده با ارزان ترین مبلغ ممکن از شما هزینه دریافت می کنیم. در صورت به نتیجه نرسیدن پولی نمی گیریم. بنابراین با خیال راحت پرونده تان را به ما بسپارید.

پست‌های معروف از این وبلاگ

حقوق بازنشستگی بیمه روستاییان و عشایر چقدر است ؟

بیماری هایی که شامل ازکارافتادگی می شود؟

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پایه حقوق وزارت کار برای دیپلم و لیسانس و فوق لیسانس و دکترا در سال 1401 چقدر است ؟

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

مبلغ کمک هزینه عینک در سال 1401

حقوق ازکارافتادگی 1400

پیگیری اینترنتی ازکارافتادگی در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

ثبت نام بیمه کارگران ساختمانی در سال 1401

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر