در سال 1401 بیمه اختیاری بهتر است یا بیمه حرف و مشاغل آزاد ؟

 من قبل سال 1396 نزدیک به هفت سال بیمه اجباری شرکت بودم.  بعدش از سال 1396 به بعد تا الانش بیمه اختیاری ریختم . بنظرتون اختیاری را ادامه بدهم ! با توجه به افزایش احتمال زیاد نرخ بیمه اش، یا مشاغل آزاد 18 درصد خوبه در کل؟

بیمه مشاغل آزاد بیمه خوبی است به خصوص اگر ۱۸ درصد باشد . اما توجه داشته باشید برای هزینه های درمانی باید جداگانه برای هر کدام از اعضای خانواده تان که بخواهید هزینه‌های درمان پرداخت کنید. الان هزینه درمان برای هر نفر ۷۱ هزار تومان است که ممکن است در سال جدید بیشتر شود . با در نظر گرفتن این مورد بهتر است انتخاب مناسب کنید . گزینه دیگر هم این است که اگر از مراکز درمانی تامین اجتماعی می خواهید استفاده کنید بابت هزینه های بستری ۱۰ درصد و بابت هزینه‌های سرپایی ۳۰ درصد فرانشیز باید پرداخت کنید در حالی که در بیمه اختیاری چنین چیزی موجود نبود . بابت ما بقیه مسائل تقریباً تفاوت خاصی وجود ندارد. 


 در صورتیکه نیاز به مشاوره رایگان دارید یا می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید از طریق شماره واتساپ 09333644122 برای ما پیام متنی یا صوتی بگذارید . با شماره اعلام شده تماس نگیرید زیرا به علت زیادی تماس ها متاسفانه امکان پاسخگویی نداریم. قول می دهیم در سریعترین زمان ممکن پاسخ شما را بدهیم.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

دیه شکستگی بینی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

حقوق ازکارافتادگی 1400

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر