آیا به کارمند دولت بیمه بیکاری تعلق می گیرد ؟

 با سلام ! من ۸سال سابقه کارمندی در دادگستری دارم به صورت قرارداد معین مشخص  . ۹ سال هم بصورت روزمزد شرکتی بودم .برج ۵ پارسال هیات تخلفات اخراجم کردند. در فرجه یک ماه بازگشت به کار بیمه بیکاری ثبت نام کردم . ‌یک کد گرفتم ولی بعدا بازگشت به کار را رد کردند . حالا بیمه بیکاری می توانم درخواست بدهم خودم یا وکیل بگیرم ؟ مثل اینکه باید بر علیه ساسانیان شکایت کنم ؟  اگر شما وکالتش را قبول کنید هزینه اش چقدر میشود ؟ می گویند کارمند نمی‌تواند از بیمه بیکاری استفاده کند واقعیت دارد ؟ 

با سلام ! در پاسخ به سوال شما باید بگویم که برای اینکه بیمه بیکاری به شما تعلق بگیرد باید مشمول قانون کار باشید . یعنی اینکه کارمند دولت محسوب نشوید. یعنی در آخرین قرار داد تان نباید با یک شرکت پیمانکاری زیرمجموعه فرضا دادگستری قرارداد داشته باشید . اگر به صورت مستقیم با دادگستری قرارداد داشته باشید به نتیجه نمی‌رسید. اگر این شرایط را داشته باشید به شما تعلق می گیرد وگرنه به شما تعلق نمی گیرد.


 در صورتیکه نیاز به مشاوره رایگان دارید یا می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید از طریق شماره واتساپ 09333644122 برای ما پیام متنی یا صوتی بگذارید . با شماره اعلام شده تماس نگیرید زیرا به علت زیادی تماس ها متاسفانه امکان پاسخگویی نداریم. قول می دهیم در سریعترین زمان ممکن پاسخ شما را بدهیم.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

دیه شکستگی بینی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

حقوق ازکارافتادگی 1400

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر