دریافت دیه از بیمه مسئولیت و تامین اجتماعی

 سلام ! بنده حین کار دچار حادثه شدم و انگشت اشاره قطع شد و شصتم ناخنش کنده شد و بند اولش دچار له شدگی زد.کارگاه دارای بیمه مسئولیت و تامین اجتماعی است. آیا من از مزایای هر دو بیمه  میتوانم استفاده کنم یا خیر ؟ در ضمن بازرس اداره کار من را سی درصد و کارفرما را هفتاد درصد مقصر شناخت.ام پزشک قانونی نقص عضو من را ده درصد دیه کامل داد.از کار افتادگی تعلق میگیرد یا نه ؟ چقدر ؟

ببینید ازکارافتادگی که تامین اجتماعی می‌دهد ربطی به میزان دیه پزشکی قانونی ندارد و این دو مورد هردو کتابچه های مختلفی دارند و روش‌های محاسبه مختلفی بابت این موضوع دارند.  شما نهایتاً در تامین اجتماعی غرامت نقص عضو از کار افتادگی می‌گیرید یعنی مبلغی به عنوان غرامت می‌گیرد و از کار افتادگی جزئی یا کلی نمی گیرید. شما می توانید هم از بیمه مسئولیت شرکت برای دریافت دیه استفاده کنید و از بیمه تامین اجتماعی برای غرامت نقص عضو.


در صورتیکه می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید و یا با ما در زمینه بیمه مشاوره نمایید می توانید از طریق لینک زیر در پیام رسان ایتا با ما تماس بگیرید. ما پرونده شما را در سریعترین زمان ممکن انجام می دهیم و در پایان کار و به نتیجه رسیدن پرونده با ارزان ترین مبلغ ممکن از شما هزینه دریافت می کنیم. در صورت به نتیجه نرسیدن پولی نمی گیریم. بنابراین با خیال راحت پرونده تان را به ما بسپارید.

پست‌های معروف از این وبلاگ

حقوق بازنشستگی بیمه روستاییان و عشایر چقدر است ؟

بیماری هایی که شامل ازکارافتادگی می شود؟

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پایه حقوق وزارت کار برای دیپلم و لیسانس و فوق لیسانس و دکترا در سال 1401 چقدر است ؟

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

مبلغ کمک هزینه عینک در سال 1401

حقوق ازکارافتادگی 1400

پیگیری اینترنتی ازکارافتادگی در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

ثبت نام بیمه کارگران ساختمانی در سال 1401

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر