دریافت دیه از بیمه مسئولیت و تامین اجتماعی

 سلام ! بنده حین کار دچار حادثه شدم و انگشت اشاره قطع شد و شصتم ناخنش کنده شد و بند اولش دچار له شدگی زد.کارگاه دارای بیمه مسئولیت و تامین اجتماعی است. آیا من از مزایای هر دو بیمه  میتوانم استفاده کنم یا خیر ؟ در ضمن بازرس اداره کار من را سی درصد و کارفرما را هفتاد درصد مقصر شناخت.ام پزشک قانونی نقص عضو من را ده درصد دیه کامل داد.از کار افتادگی تعلق میگیرد یا نه ؟ چقدر ؟

ببینید ازکارافتادگی که تامین اجتماعی می‌دهد ربطی به میزان دیه پزشکی قانونی ندارد و این دو مورد هردو کتابچه های مختلفی دارند و روش‌های محاسبه مختلفی بابت این موضوع دارند.  شما نهایتاً در تامین اجتماعی غرامت نقص عضو از کار افتادگی می‌گیرید یعنی مبلغی به عنوان غرامت می‌گیرد و از کار افتادگی جزئی یا کلی نمی گیرید. شما می توانید هم از بیمه مسئولیت شرکت برای دریافت دیه استفاده کنید و از بیمه تامین اجتماعی برای غرامت نقص عضو.


 در صورتیکه نیاز به مشاوره رایگان دارید یا می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید از طریق شماره واتساپ 09333644122 برای ما پیام متنی یا صوتی بگذارید . با شماره اعلام شده تماس نگیرید زیرا به علت زیادی تماس ها متاسفانه امکان پاسخگویی نداریم. قول می دهیم در سریعترین زمان ممکن پاسخ شما را بدهیم.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

دیه شکستگی بینی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

حقوق ازکارافتادگی 1400

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر