آیا عضویت هیئت مدیره باعث نگرفتن بیمه بیکاری می شود ؟

 سلام ! بنده یک شرکت خصوصی دارم برای خودم و رییس هیات مدیره اش هستم و این شرکت من ۷ سال است که فعالیت ندارد. از طرفی چند ۵ سال است که کارمند یه شرکت نیمه دولتی بودم و حقوق و بیمه تامین اجتماعی داشتم که الان تعدیل شده و بیکار هستم . پس از مراجعه به تامین اجتماعی برای بیمه بیکاری درخواست من را به دلیل عضویت در شرکت خودم رد کرده اند. به نظرم اشتباهی شده چون من از شرکت خودم نه فعالیتی داشته ام و نه بیمه ای رد کرده ام.  لذا دلیلی بر رد درخواستم نمیبینم. لطفا راهنمایی کنید که چه باید کرد. ممنون ؟ 

با سلام ! کارشناسان تامین اجتماعی بر اساس اطلاعاتی که از شرکت ها دارند لیست اعضای هیئت مدیره و مدیرعامل را دارند . بنابراین احتمالاً جستجو کرده اند و اسم شما به عنوان رئیس هیئت مدیره این شرکت آمده است . تنها راهی که دارید این است که گواهی انحلال شرکت را که ظاهراً می‌گویید هفت سال است فعالیت ندارد و در روزنامه رسمی کشور چاپ شده است را ارائه کنید در غیر این صورت تأمین اجتماعی قبول نمی کند و تنها راهی که دارید شکایت به دیوان عدالت اداری می باشد.


 در صورتیکه نیاز به مشاوره رایگان دارید یا می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید از طریق شماره واتساپ 09333644122 برای ما پیام متنی یا صوتی بگذارید . با شماره اعلام شده تماس نگیرید زیرا به علت زیادی تماس ها متاسفانه امکان پاسخگویی نداریم. قول می دهیم در سریعترین زمان ممکن پاسخ شما را بدهیم.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

حقوق ازکارافتادگی 1400

دیه شکستگی بینی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر