شکایت کارفرما از کارگر به دیوان عدالت اداری

 با سلام و احترام ! من مدت یک هفته است که بازنشسته شده ام. با 31 سال سابقه و 50 سال سن  اکثریت بیمه پرداختی بیمه اختیاری بوده است که تجمیع آن 28 سال و 5 ماه می باشد .  مدت 6 سال از این سابقه در شرکت مشغول به کار بودم که با مراجعه به اداره کار و تعاون و دریافت رای بدوی سخت و زیان آور شناخته شد. در برج 6 سال 1400 و با مراجعه به تامین اجتماعی قبول نشد به دلیل عنوان شغلی . (ضمن اینکه کارفرما به رای بدوی اعتراض زده بود) . با مراجعه مجدد به اداره کار و تعاون رای مجدد سخت و زیان آور را گرفتم و با اطلاع از اینکه کارفرما هزینه 4 درصد سخت و زیان آور را پرداخت نمی‌کند خودم واریز کردم و با طی مراحل اداری موفق به بازنشستگی شدم. سوالم اینه کارفرما می‌تواند موجب لغو بازنشستگی شود. چون تهدید کرده بود که از طریق دیوان عدالت پیگیری می‌کند. وقتی دلیلش را از مسئول کارگزینی پرسیدم. گفت  نیروهای فعلی در حال کار نیز طلبکار خواهند بود. ضمناً یکی از همکاران به این طریق در سال گذشته بازنشسته شده است ؟ 

باسلام ! نه بعید است دیوان به ایشان رای موافق بدهد. نهایتا دیوان پرونده را برای بررسی مجدد به اداره کار ارجاع میدهد که احتمالش بسیار ناچیز است چون بررسی مشاغل سخت و زیان‌آور بر عهده اداره کار است و اگر تامین اجتماعی قبول کند که معمولاً به سختی قبول می کند باید مجموع رای اداره کار و تامین اجتماعی را وتو کند . به نظر من بهتر است حالا که اینجوری شده است از طریق دادگاه عمومی بابت پرداخت هزینه ۴ درصد سخت و زیان آور بر علیه ایشان شکایت کنید و این مبلغ را به همراه مبلغ تاخیر در تادیه از ایشان دریافت نمایید.


 در صورتیکه نیاز به مشاوره رایگان دارید یا می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید از طریق شماره واتساپ 09333644122 برای ما پیام متنی یا صوتی بگذارید . با شماره اعلام شده تماس نگیرید زیرا به علت زیادی تماس ها متاسفانه امکان پاسخگویی نداریم. قول می دهیم در سریعترین زمان ممکن پاسخ شما را بدهیم.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

حقوق ازکارافتادگی 1400

دیه شکستگی بینی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر