آیا دیه راننده مقصر حادثه را می توان به نرخ روز گرفت؟

 سلام خسته نباشید! بزرگوار ببخشید بنده در تاریخ ۱۳۹۹٫۱۱٫۲۷ در جاده برون شهری به سمت راست انحراف پیدا کردم و ماشینم واژگون شد که از ناحیه مهره ۴ کمر و لگن سمت راست و ریشه های نخاعی و عصبی بدنم دچار آسیب شدم و کمرم و لگنم پلاتین شدند. الان بعد از گذشت یکسال و نیم که همش درگیر پزشک قانونی و مراحل دیگه بودیم رسیدیم به مرحله ی آخر که دادگاه تعیین دیه نهایی رو انجام بده . اما در یک جلسه ی که در شورای حل اختلاف داشتیم نماینده بیمه حضور داشتند و به من گفتند چون خودت راننده بودی بهت بیمه شخص ثالث تعلق نمی گیرد و فقط غرامت بهت تعلق میگیرد.می خواستم ببینم آیا بنظر شما راهی وجود داره که بتوانم دادگاه را راضی کنم که دیه به روز بهم پرداخت بکنند یا نه ؟ چون سال ۹۹ دیه ۳۳۰ میلیون بوده و الان ۶۰۰ میلیون تومن است. اگر لطف کنید راهنمایی بفرمایید ممنونتون میشم؟

متاسفانه نمیشه در این زمینه کاری کرد چون شما راننده مقصر حادثه بوده اید و پرداخت دیه شما از نوع غرامت خواهد بود و به نرخ همان سال. تنها کاری که شما می توانید بکنید این است که اگر در پرداخت غرامت توسط بیمه بعد از تکمیل مدارک تاخیر به وجود آمده است شکایت  نیم در هزار از بیمه کنید تا بتوانید از طریق بیمه مرکزی شکایت خود را مطرح کنید و خسارت مربوطه را بگیرید. اما اگر بیمه در زمان مشخص مبلغ شما را پرداخت نماید دیگر فقط باید به همان غرامت بر حسب سال ۹۹ قناعت کنید.


 در صورتیکه نیاز به مشاوره رایگان دارید یا می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید از طریق شماره واتساپ 09333644122 برای ما پیام متنی یا صوتی بگذارید . با شماره اعلام شده تماس نگیرید زیرا به علت زیادی تماس ها متاسفانه امکان پاسخگویی نداریم. قول می دهیم در سریعترین زمان ممکن پاسخ شما را بدهیم.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

حقوق ازکارافتادگی 1400

دیه شکستگی بینی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر