آیا دیه راننده مقصر حادثه را می توان به نرخ روز گرفت؟

 سلام خسته نباشید! بزرگوار ببخشید بنده در تاریخ ۱۳۹۹٫۱۱٫۲۷ در جاده برون شهری به سمت راست انحراف پیدا کردم و ماشینم واژگون شد که از ناحیه مهره ۴ کمر و لگن سمت راست و ریشه های نخاعی و عصبی بدنم دچار آسیب شدم و کمرم و لگنم پلاتین شدند. الان بعد از گذشت یکسال و نیم که همش درگیر پزشک قانونی و مراحل دیگه بودیم رسیدیم به مرحله ی آخر که دادگاه تعیین دیه نهایی رو انجام بده . اما در یک جلسه ی که در شورای حل اختلاف داشتیم نماینده بیمه حضور داشتند و به من گفتند چون خودت راننده بودی بهت بیمه شخص ثالث تعلق نمی گیرد و فقط غرامت بهت تعلق میگیرد.می خواستم ببینم آیا بنظر شما راهی وجود داره که بتوانم دادگاه را راضی کنم که دیه به روز بهم پرداخت بکنند یا نه ؟ چون سال ۹۹ دیه ۳۳۰ میلیون بوده و الان ۶۰۰ میلیون تومن است. اگر لطف کنید راهنمایی بفرمایید ممنونتون میشم؟

متاسفانه نمیشه در این زمینه کاری کرد چون شما راننده مقصر حادثه بوده اید و پرداخت دیه شما از نوع غرامت خواهد بود و به نرخ همان سال. تنها کاری که شما می توانید بکنید این است که اگر در پرداخت غرامت توسط بیمه بعد از تکمیل مدارک تاخیر به وجود آمده است شکایت  نیم در هزار از بیمه کنید تا بتوانید از طریق بیمه مرکزی شکایت خود را مطرح کنید و خسارت مربوطه را بگیرید. اما اگر بیمه در زمان مشخص مبلغ شما را پرداخت نماید دیگر فقط باید به همان غرامت بر حسب سال ۹۹ قناعت کنید.


در صورتیکه می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید و یا با ما در زمینه بیمه مشاوره نمایید می توانید از طریق لینک زیر در پیام رسان ایتا با ما تماس بگیرید. ما پرونده شما را در سریعترین زمان ممکن انجام می دهیم و در پایان کار و به نتیجه رسیدن پرونده با ارزان ترین مبلغ ممکن از شما هزینه دریافت می کنیم. در صورت به نتیجه نرسیدن پولی نمی گیریم. بنابراین با خیال راحت پرونده تان را به ما بسپارید.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

بیماری هایی که شامل ازکارافتادگی می شود؟

حقوق ازکارافتادگی 1400

حقوق بازنشستگی بیمه روستاییان و عشایر چقدر است ؟

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

پیگیری اینترنتی ازکارافتادگی در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی

پایه حقوق وزارت کار برای دیپلم و لیسانس و فوق لیسانس و دکترا در سال 1401 چقدر است ؟

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

مبلغ کمک هزینه عینک در سال 1401

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر