شکایت بابت دریافت دیه از کارفرما

 درود بر شما! وقت بخیر! بنده چندین سال پیش در شرکتی که کار میکردم آسیب دیدم و با توجه به ام آر آی رباط صلیبی پاره کردم و گزارش حادثه رد کرد شرکت و نیاز به عمل داشت ولی بنده عمل نکردم و با فیزیوتراپی توانستم راه بروم و به کارم ادامه بدهم و بابت استعلاجی دو ماهه، حقوق از بیمه تامین اجتماعی دریافت کردم. هیچ گونه شکایتی نکردم و سال بعدش از آن شرکت بیرون اومدم.

سال گذشته در شرکتی که الان هم مشغول به کار هستم بر اثر افتادن از فاصله ی یکی ۲متری همون زانوم درد گرفت و این بار بعد از گرفتن ام ار ای  متوجه شدم مینیسک هم پاره شده( و پارگی مینیسک هم نمیدونم برای الان هست یا اون هم از قبل هست) و ورباط هم که پاره بود از پیش ولی داخل گزارش ام آر آی هیچ نوشته ای مبنی بر قدیمی بودن پارگی رباط و مینیسک  نوشته نشده بود. شرکت فعلی که این اتفاق برام افتاد برای من گزارش حادثه رد نکرد ولی هزینه های قبل از عمل و بعدش رو پرداخت کرده است.

من میخواستم بپرسم از شما آیا بنده با توجه به اینکه قبلا پارگی رباط داشتم  نمیدونم پارگی مینیسکم برای قبله یاالان و پرونده دارم در سازمان تامین اجتماعی بابت استعلاجی از شرکت قبلیم آیا میتونم از شرکت فعلی که توش کار میکنم شکایت کنم یا شرکت فعلی با توجه به پارگی قبلی رباط من مدعی می شود که پارگی برای قبل بوده و مورد قبول نیست. و آیا اگر کار به شکایت برسد پزشک قانونی   استعلام نمی گیرد که این فرد قبلا پارگی داشته یا خیر؟!

چون بابت شکایت رفتم پزشکی قانونی و پزشک قانونی گفت اگر شکایت کنی تعلق نمی گیرد چون از روی جمع شدن بافت ها پزشک متوجه میشود این پارگی تازه نبوده و برای قبل بوده است.اگر عنایت کنید راهنمایی کنید ممنون میشم.چون با اینکه عمل هم کردم چون کارم یکم سخت است کار کردن برایم مشکل شده است؟

شما الان می توانید شکایت کنید و مطمئنا بابت استراحت پزشکی می توانید از تامین اجتماعی هزینه بگیرید. می توانید درخواست از کارافتادگی دهید شاید بیشتر از ۱۰ درصد ازکارافتادگی بگیرید تا بتوانید از تامین اجتماعی غرامت بگیرید. بابت دیه میتواند شکایت کند اما تشخیص اینکه حادثه به علت روی دادن در محیط کار فعلی بوده است یا در محیط کار قبلی پزشکی قانونی تصمیم می‌گیرد. تصمیم گیری  در این زمینه را بر عهده پزشکی قانونی بگذارید ولی می توانید شکایت کنید.


 در صورتیکه نیاز به مشاوره رایگان دارید یا می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید از طریق شماره واتساپ 09333644122 برای ما پیام متنی یا صوتی بگذارید . با شماره اعلام شده تماس نگیرید زیرا به علت زیادی تماس ها متاسفانه امکان پاسخگویی نداریم. قول می دهیم در سریعترین زمان ممکن پاسخ شما را بدهیم.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

حقوق ازکارافتادگی 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

دیه شکستگی بینی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

بیماری هایی که شامل ازکارافتادگی می شود؟

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر