سازمان تامین اجتماعی کمک هزینه درمان را پرداخت نمی کند؟

 با سلام و احترام مجدد! بنده رییس هیات مدیره یک شرکت هستم که مجری ذیصلاح نظام مهندسی است و دفتر نداریم و از منزل مسکونی به عنوان دفتر معرفی کردیم و کار ما چون بیشتر خدمات فنی است نیاز به دفتر نداریم و کد بیمه دفتر مرکزی گرفتیم و از این طریق بیمه اجباری پرداخت کردم و حتی حق بیمه بیماری نیز واریز کردم و مدت سه ماه هست که عمل جراحی دیسک کردم و استراحت پزشکی گرفتم و کمیسیون پزشکی هم تایید کردند و به سازمان تامین اجتماعی ارسال شده و حالا سازمان تامین اجتماعی از پرداخت ایام بیماری خودداری می کند و حتی با درخواست بنده که گفتم غرامت ایام بیماری نمی خواهم فقط اجازه دهید که بیمه سه ماه که بیمه واریز نکردم یعنی اردیبهشت خرداد تیر از طریق شرکت واریز کنم به این علت که میگن چون محل معرفی شرکت مسکونی خودداری می کند . ممنون میشم بنده را راهنمایی کنید که آیا سازمان این حق را دارد که بنده را از گرفتن غرامت ایام بیماری محروم کند و یا این حق را دارد  که بنده را از واریز  بیمه این سه ماه محروم کند؟

نه! ازمان تامین اجتماعی اگر حق بیمه شما را به صورت ۲۷ درصد یا ۳۰ درصد گرفته باشد حق بیمه درمان را هم از شما گرفته است که در این مواقع از شما حمایت کند و نمی‌تواند بابت اینکه در محل مسکونی کارگاه دارید شما را از این حق محروم کند. اگر مشکل در کارگاه بود همان ابتدای بیمه پردازی باید این مشکل را به شما می کند و حق بیمه پرداختی را تایید نمی کرد البته قانون آنها این کار را می‌کنند و از شما هم معمولاً به جای من نیست مگر اینکه به دیوان عدالت اداری شکایت کنید.


 در صورتیکه نیاز به مشاوره رایگان دارید یا می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید از طریق شماره واتساپ 09333644122 برای ما پیام متنی یا صوتی بگذارید . با شماره اعلام شده تماس نگیرید زیرا به علت زیادی تماس ها متاسفانه امکان پاسخگویی نداریم. قول می دهیم در سریعترین زمان ممکن پاسخ شما را بدهیم.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

حقوق ازکارافتادگی 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

دیه شکستگی بینی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

بیماری هایی که شامل ازکارافتادگی می شود؟

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر