آیا اعضای هیئت مدیره می توانند از بیمه بیکاری استفاده نمایند؟

 با سلام! من عضو موظف یکی از شرکت های صنعتی بودم. از تاریخ ۱۱/۱۱ در سال جاری با اتمام قرارداد به اداره کار مراجعه کردم (سامانه) و درخواست دادم. موافقت کردند و برای تامین اجتماعی فرستادند. آنها با توجه به اینکه من عضو هیات مدیره هستم مطابق با قوانین و مقررات رد کردند. در حالی که من موظف بودم در لیست بیمه شرکت بودم و کار اجرایی داشتم.طبق تبصره 5 الحاقی به ماده 4 قانون تامین اجتماعی مقرر شده، در مواردی که کارفرمایان موضوع بند (4) ماده (2) قانون تامین اجتماعی مصوب 3/4/1454 اشخاص حقیقی باشند و همچنین مدیران اشخاص حقوقی غیر دولتی می توانند با پرداخت حق بیمه سهم بیمه شده و کارفرما به ترتیب مقرر در این ماده (28) قانون مذکور و اصلاحات بعدی آن از تاریخ اشتغال به کار در کارگاه در زمره مشمولین قانون مذکور قرار گیرند. که این اتفاق افتاده برای من؟

عضو هیات مدیره باشید مشمول قانون کار محسوب نمی شوید. اگر سهامدار باشید هیچ راهی ندارد. اگر سهامدار نباشید می توانید با شکایت به دیوان عدالت اداری به نتیجه برسید.

در صورتیکه می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید و یا با ما در زمینه بیمه مشاوره نمایید می توانید از طریق لینک زیر در پیام رسان ایتا با ما تماس بگیرید. ما پرونده شما را در سریعترین زمان ممکن انجام می دهیم و در پایان کار و به نتیجه رسیدن پرونده با ارزان ترین مبلغ ممکن از شما هزینه دریافت می کنیم. در صورت به نتیجه نرسیدن پولی نمی گیریم. بنابراین با خیال راحت پرونده تان را به ما بسپارید.

پست‌های معروف از این وبلاگ

حقوق بازنشستگی بیمه روستاییان و عشایر چقدر است ؟

بیماری هایی که شامل ازکارافتادگی می شود؟

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پایه حقوق وزارت کار برای دیپلم و لیسانس و فوق لیسانس و دکترا در سال 1401 چقدر است ؟

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

مبلغ کمک هزینه عینک در سال 1401

حقوق ازکارافتادگی 1400

پیگیری اینترنتی ازکارافتادگی در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

ثبت نام بیمه کارگران ساختمانی در سال 1401

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر