آیا بازنشستگان تامین اجتماعی می توانند ضامن شوند؟

 1- آیا برای بیمه قالیبافی تست اعتیاد گرفته می شود ؟ نه تنها برای بیمه قالیبافی بلکه برای اکثریت تست های بیمه های اختیاری ، حرف و مشاغل آزاد ، بهزیستی ، کمیته امداد ، معاینات بدو استخدام بیمه های اجباری تست اعتیاد گرفته نمی شود . تامین اجتماعی میزان سلامت و از کارافتادگی بیمه شده را معمولا می سنجد که ظاهرا اعتیاد اصلا اهمیتی در این زمینه ندارد . به نظر من حداقل برای گروه هایی مثل رانندگان بین شهری معاینه اعتیاد ضروری است زیرا در صورت اعتیاد احتمال حادثه بالا می رود و رخ دادن حادثه نیاز به پشتیبانی تامین اجتماعی دارد .


2- شرایط ضامن شدن مستمری بگیران و بازنشستگان تامین اجتماعی چیست ؟ بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی می توانند با مراجعه به شعبه بیمه مورد نظر با تکمیل فرم مربوطه گواهی ضمانت و کسر از حقوق دریافت کنند . ضمنا فقط می توانند برای اعضای درجه 1 خانواده مانند فرزندان ، همسر و پدر و مادر ضمانت کنند و برای دیگر اعضاء معمولا شعبه قبول نمی کند .


3- 7 سال و نیم سال سابقه بیمه دارم و 1 سال و نیم هم بیمه بیکاری گرفته ام . اگر این 1 سال باقیمانده را به صورت اختیاری پرداخت کنم آیا می توانم بازنشسته شوم ؟ بستگی به سن تان دارد . اگر خانم باشید باید 55 سال داشته باشید و اگر آقا باشید باید 60 سال سن داشته باشید . توجه داشته باشید که متناسب با 10 سال سابقه ، مستمری ، عیدی و دیگر مزایا را می گیرید و بعضی از مزایا را نیز نمی گیرید. در نتیجه ممکن است مبلغ بالایی نگیرید . کلا بازنشستگی در این حالت مگر در مواقعی که ناچارید و راه دیگری ندارید توصیه نمی شود .


4- حدود 1 سال از سابقه بیمه ام مفقود شده است که از طریق دیوان عدالت اداری پیگیر هستم . اگر مشکل این 1 سال را حل کنم باید 3 ماه قبل بازنشسته می شدم . اگر دیون عدالت اداری به نفع من رای دهد از چه زمانی به من مستمری بازنشستگی تعلق می گیرد ؟ اگر دیوان به نفع شما رای دهد و رای مورد اعتراض سازمان تامین اجتماعی قرار نگیرد باید مستمری شما از زمانی که شرایط سابقه بیمه  و سن تان برای بازنشسته شدن تامین شده است برقرار گردد .


5- در لیست ارسالی بیمه به شعبه تامین اجتماعی ، افراد بازنشسته را چکونه وارد کنیم ؟ در لیست ارسالی به شعبه باید افراد شاغلی را وارد کنید که از طرف سازمان تامین اجتماعی و یا دیگر ارگان ها بازنشسته محسوب نشوند . بنابراین نمی توانید آنها را در لیست قرار دهید . بهتر است با شعبه در این زمینه مکاتبه کنید تا وضعیت آنها مشخص شود و مشکلی برای کارفرما ایجاد نگردد . اگر در بازرسی های دوره ای و یا تحقیقی اسم افراد نامبرده به عنوان شاغل تمام وقت ثبت گردد مستمری شان قطع می شود و ممکن است برای شما هم مشکل ایجاد گردد و حتی جریمه شوید.


6- آیا بدون رای دادگاه ، دیه به راننده مقصر حادثه تعلق می گیرد ؟ اگر مقصر حادثه باشید و فقط خودتان آسیب دیده باشید  قرار منع نعقیب توسط دادگاه صادر خواهد شد . با همان قرار می توانید برای دریافت دیه به بیمه مراجعه کنید . البته این نکته را از یاد نبرید ، فقط در صورت نقص عضو می توانید دیه بگیرید .


7- بنده سالها قبل در مشاور املاک یکی از آشنایان فعالیت می کردم . نه فیش حقوقی دارم ، نه قراردادی و کلا مستندات مکتوب ندارم . حالا می خواهم سابقه بیمه ام را درست کنم و اگر مسئولان بیمه بیایند افراد و کارفرما در این زمینه شهادت می دهند . آیا می توان قراردادی بنویسیم و سپس درخواست احراز سوابق دهیم ؟ باید به اداره کار شکایت کرده و درخواست پرداخت حق بیمه توسط کارفرما بدهید . باید مدارک مستند مثل قرارداد ، گواهی پرداحت حقوق از بانک ، معاینات بیمه و مواردی از این قبیل ارائه دهید . چون هیچ مدرکی ندارید حتی اگر کارفرما نیز شهادت دهد ادعایتان به جایی نمی رسد . بعید است بتوانید رای پرداخت حق بیمه بگیرید .


8- مدت 2 سال در آموزشگاه خصوصی سابقه فعالیت دارم . قراردادم تا اخر سال است و در اواسط قرارداد باید برای بارداری ترک کار کنم . آیا می توانم از بیمه بیکاری استفاده کنم ؟ منطقی ترین کار این است که از مرخصی زایمان و شیردهی استفاده کنید . بعد از استفاده از مرخصی در صورت نپذیرفتن تان در محل کار با شکایت به اداره کار می توانید به کار برگردید . اگر کارفرما قبول نکرد می توانید با نامه اداره کار برای دریافت مقرری بیمه بیکاری اقدام کنید .


9- شرایط مرخصی استعلاجی کمتر از 3 روز چگونه است ؟ در مرخصی هایی که معمولا درمان به صورت سرپایی یا بستری کوتاه مدت انجام شده است ، تامین اجتماعی 3 روز اول را پرداخت نمی کند و از روز چهارم پرداخت می کند . 3 روز اول بر عهده کارفرما است .در صورتیکه می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید و یا با ما در زمینه بیمه مشاوره نمایید می توانید از طریق

شماره 09333644122 در پیام رسان های ایتا ، بله ، واتساپ و تلگرام به ما پیام دهید.

ما پرونده شما را در سریعترین زمان ممکن انجام می دهیم و در پایان کار و به نتیجه رسیدن پرونده با ارزان ترین مبلغ ممکن از شما هزینه دریافت می کنیم. در صورت به نتیجه نرسیدن پولی نمی گیریم. بنابراین با خیال راحت پرونده تان را به ما بسپارید.

پست‌های معروف از این وبلاگ

حقوق بازنشستگی بیمه روستاییان و عشایر چقدر است ؟

بیماری هایی که شامل ازکارافتادگی می شود؟

پایه حقوق وزارت کار برای دیپلم و لیسانس و فوق لیسانس و دکترا در سال 1401 چقدر است ؟

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

آدرس سایت پذیرش و نوبت دهی اینترنتی دی کلینیک ابوریحان

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

مراحل دریافت هزینه عینک از تامین اجتماعی

مبلغ کمک هزینه عینک در سال 1401

پیگیری اینترنتی ازکارافتادگی در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی

حقوق ازکارافتادگی 1400

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر