نمونه قرارداد راننده در اختیار

 نورالدین حسن پور : با سلام و عرض ارادت ! با توجه به اینکه بنده به مدت یازده سال می باشد که به صورت راننده خودروی استیجاری ، بدون قرارداد کتبی مابین بنده و شرکت پیمانکاری ، در اداره مخابرات شهرستان خوی مشغول به کار می باشم و در این مدت از کلیه مزایای قانون کار فقط بیمه تامین اجتماعی برایم از طرف شرکت پیمانکاری رد شده است و هر ساله نیز بعد از پایان مدت قرارداد ، اداره مخابرات با پیمانکار جدید قرارداد می نویسد .

و امسال ( 1398 ) نیز شرکت پیمانکاری جدید اقدام به نوشتن قرارداد کتبی با بنده نموده است و به علت اینکه نتوانستم تصویر اسکن شده قرارداد شرکت پیمانکاری را کپی پست نمایم ، لذا قسمتهایی از قرارداد که دارای اهمیت میباشد را برایتان می نویسم تا سوالاتم را با توجه به متن قرارداد پاسخگو باشید .

متن قرارداد خدمات اول مخابرات اجاره نامه خدمات خودرویی :

ماده 1 ) طرفین آقای نورالدین حسن پور فرزند . . . . . . به شماره شناسنامه . . . . و کد ملی . . . . . به آدرس . . . . . . . که در این نامه به عنوان موجر شناخته می شود . شرکت خدمات اول مخابرات با شناسه ملی . . . . . . و کد اقتصادی . . . . . . . که تحت شماره . . . . . در اداره ثبت شرکت ها و موسسات تجاری به ثبت رسیده به نمایندگی آقای . . . . . . . با کد ملی . . . . . . . به عنوان مدیر عامل به آدرس . . . . . که در این اجاره نامه مستاجر شناخته می شود .

ماده 2 ) موضوع و محل اجرای اجاره نامه : عبارت است از تامین و اجاره یک دستگاه خودرو سمند با راننده به مدل . . . . به شماره نیروی انتظامی . . . . . . . . که به صورت ساعتی و کیلومتری جهت ارائه خدمات قرارداد شماره . . . . . . . . شرکت خدمات اول مخابرات در سطح کل کشور سایت های مخابراتی منطقه آذربایجان غربی در طول شبانه روز جهت سرویس دهی و حمل سرنشین و بار طبق در خواست دستگاه نظارت مخابرات می باشد .

ماده 3 ) مدت اجاره : مدت اجاره از تاریخ 1/1/1398 لغایت 31/6/1398 به مدت 6 ماه می باشد .

ماده 5 ) خودرو مورد اجاره به همراه راننده باید در تمام اوقات شبانه روز و حتی ایام تعطیل به صورت تمام وقت آماده انجام سرویس دهی باشد .

ماده 7 ) تامین کلیه هزینه های سوخت و مواد مصرفی و لوازم یدکی و انجام تعمیرات دوره ای و همچنین کل درصد حق بیمه تامین اجتماعی به نسبت روزهای کارکرد ، بیمه و عوارض خودرو بر عهده موجر می باشد و در صورت بروز نقص فنی و خروج خودرو از سرویس دهی موجر مکلف است نسبت به جایگزین نمودن خودرویی با همان مشخصات به همراه راننده اقدام نماید .

ماده 9 ) مستاجر در قبال مطالبات نیروی انسانی موجر (راننده ) در زمینه قانون کار تامین اجتماعی و سایر قوانین مربوطه در برابر وزارت کار و امور اجتماعی و مراجع ذیربط و ذیصلاح مسئولیتی ندارد و بر عهده موجر می باشد .

ماده 17 ) بیمه شدن فرد راننده ( موجر ) هیچگونه تعهدی برای مستاجر نداشته و ندارد فقط مستاجر با اعلام موجر مبلغ حق بیمه تامین اجتماعی را از کارکرد موجر کسر و در وجه بیمه تامین اجتماعی پرداخت می نماید و در مورد عیدی ، پاداش ، سنوات ، مرخصی ، بن ، خواربار ، مسکن ، کفش ، لباس و بیمه بیکاری هیچگونه تعهدی ندارد و تماما به عهده موجر است .

ماده 20 ) مستاجر در قبال مطالبات قانونی نیروی انسانی موجر در زمینه قانونی کار ، تامین اجتماعی و سایر مقررات مربوطه در برابر وزارت کار و امر اجتماعی و مراجع ذیربط و ذیصلاح قانونی مسئولیتی ندارد و کلیه تعهدات قانونی بر عهده موجر می باشد .  . . . . . . . . .

با توجه به اینکه این قرارداد ( اجاره نامه ) را بنده امضاء نکرده ام و با توجه به این موضوع که در قانون کار آمده است ((( در قرارداد کار رعایت حداقل های پیش بینی شده در قانون کار و مقررات تبعی الزامی است و کارگر و کارفرما حتی با توافق نمی توانند برای امتیازات و مزایای کمتر از قانون موافقت داشته و در قرار داد لحاظ نمایند . هر گونه توافق بر خلاف مقررات آمره قانون کار فاقد اعتبار بوده و در مراجع حل اختلاف نیز مورد پذیرش قرار نمی گیرد و این مراجع در هر حال حکم قانون را ملاک تصمیم گیری و صدور قرار میدهند . ))) آیا شرکت پیمانکاری می تواند این قرارداد ( اجاره نامه ) را به من تحمیل کند و به اجبار به امضاء من برساند ؟ و آیا اگر دادخواستی به اداره کار بدهم و به غیر قانونی بودن قرار داد استناد کنم و خواهان کلیه مزایای قانون کار باشم ، می توانم به نتیجه برسم و حق و حقوق قانون کار را دریافت کنم ؟ و آیا اگر بنده قرارداد را امضاء نکنم و از طرف شرکت پیمانکاری اخراج شوم ، میتوانم از بیمه بیکاری استفاده بکنم ؟ قبلا از زحمات شما سپاسگزارم ؟

1.     چینی قراردادی خلاف قانون است . شما باید تحت نظر ایشان به صورت شبانه روزی و حتی ایام تعطیل کار کنید و در قبال آن مزد بگیرید . طبق قانون ، شما کارگر هستید و ایشان کارفرما . هر جوری قرارداد نوشته شوید با هم طبق قانون شما کارگید و باید تمامی قوانین کار و تامین اجتماعی در مورد شما لحاظ شود .

2.     برای بیمه بیکاری دقت کنید . نامه عدم نیاز می خواهد یا اخراج از محل کار . خودتان انصراف بدهید بیمه بیکاری به شما تعلق نمی گیرد .

نظرات

در صورتیکه می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید و یا با ما در زمینه بیمه مشاوره نمایید می توانید از طریق

شماره 09333644122 در پیام رسان های ایتا ، بله ، واتساپ و تلگرام به ما پیام دهید.

ما پرونده شما را در سریعترین زمان ممکن انجام می دهیم و در پایان کار و به نتیجه رسیدن پرونده با ارزان ترین مبلغ ممکن از شما هزینه دریافت می کنیم. در صورت به نتیجه نرسیدن پولی نمی گیریم. بنابراین با خیال راحت پرونده تان را به ما بسپارید.

پست‌های معروف از این وبلاگ

حقوق بازنشستگی بیمه روستاییان و عشایر چقدر است ؟

بیماری هایی که شامل ازکارافتادگی می شود؟

آدرس سایت پذیرش و نوبت دهی اینترنتی دی کلینیک ابوریحان

پایه حقوق وزارت کار برای دیپلم و لیسانس و فوق لیسانس و دکترا در سال 1401 چقدر است ؟

مراحل دریافت هزینه عینک از تامین اجتماعی

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

مبلغ کمک هزینه عینک در سال 1401

پیگیری اینترنتی ازکارافتادگی در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی

محاسبه حقوق بازنشستگی با 15 سال سابقه

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر