کمیسیون پزشکی قانونی

 مصطفی : سلام ! خسته نباشید ! سال جدید بر شما استاد ارجمند مبارک باشه انشاالله ! سال خوب وپر برکتی داشته باشید ! یک سوال از خدمتتون داشتم ؟! بنده از دادگاه تجدیدنظر به پزشکی قانونی معرفی شدم . بابت تنگی نفس و آسیب به ریه که بعد از معرفی به پزشک معالج ایشان درجواب نامه پزشکی قانونی نوشت 50 درصد کارکرد ریه از بین رفته و با توجه به این 15ماه که از این حادثه گذشته احتمال کارکرد ریه بعید به نظر می رسد و 50 درصد کارافتادگی نوشت .

1.     من 27 اسفند نامه دکتر ریه را تحویل پزشکی قانونی دادم . دکتر پزشکی قانونی بعد از مطالعه نامه گفت خیلی پیچیده وتخصصی شده است و باید به کمیسیون پزشکی بروید . بعد نامه ای به دادگاه تجدید نظر نوشت و گفت باید دراین زمینه دادگاه تجدید نظر تصمیم بگیرد که به کمیسیون بروید یا نروید ! حالا سوالم اینجاست چرا دکتر پزشکی قانونی خودش با توجه به نامه دکتر فوق تخصص ریه من را به کمیسیون نفرستاد و گفت باید قاضی در این مورد تصمیم بگیرد واصلا روندش چگونه است لطفا کامل توضیح دهید ؟

2.     اگر بر فرض قاضی پرونده در دادگاه تجدید نظر من را به کمیسیون نفرستاد من باید چکار کنم و چگونه قاضی را قانع کنم من را به کمیسیون بفرستد . چون من بعد از گذشت این مدت از حادثه کار هنوز اسپری تنگی نفس استفاده می کنم  و اگر من را به کمیسیون پزشکی نفرستاد چگونه به این رای دادگاه تجدید نظر می توانم اعتراض کنم . چون واقعا مشکل تنفسی شدید دارم و بدون اسپری نمی توانم شبها بخوابم . از طرف دیگر نمی خواهم حقی از من پایمال شود. ببخشید سوالم طولانی شد .ممنون بابت وقتی که می گذارید ؟

پاسخ به سوالات فوق به شرح زیر است :

1.     معمولا وقتی پزشک قانونی نتوان درست میزان ارش و دیه را تشخیص دهد این حق را دارد تا پرونده را به کمیسیون پزشکی قانونی ارجاع دهد . اما خودش حق ارجاع ندارد و باید به دادگاه بنویسد تا قاضی با توجه به زمان و موارد دیگر تشخیص دهد که پرونده به کمیسیون پزشکی ارجاع شود یا توسط خود آن پزشک بررسی شود یا توسط پزشکی قانونی دیگر .

2.     قاضی نمی تواند پرونده را معطل نگه دارد . با مجددا برای پزشکی قانونی می فرستد یا به کمیسیون پزشکی . در اغلب موارد پرونده به کمیسیون پزشکی ارجاع داده می شود .

در صورتیکه می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید و یا با ما در زمینه بیمه مشاوره نمایید می توانید از طریق

شماره 09333644122 در پیام رسان های ایتا ، بله ، واتساپ و تلگرام به ما پیام دهید.

ما پرونده شما را در سریعترین زمان ممکن انجام می دهیم و در پایان کار و به نتیجه رسیدن پرونده با ارزان ترین مبلغ ممکن از شما هزینه دریافت می کنیم. در صورت به نتیجه نرسیدن پولی نمی گیریم. بنابراین با خیال راحت پرونده تان را به ما بسپارید.

پست‌های معروف از این وبلاگ

حقوق بازنشستگی بیمه روستاییان و عشایر چقدر است ؟

بیماری هایی که شامل ازکارافتادگی می شود؟

آدرس سایت پذیرش و نوبت دهی اینترنتی دی کلینیک ابوریحان

پایه حقوق وزارت کار برای دیپلم و لیسانس و فوق لیسانس و دکترا در سال 1401 چقدر است ؟

مراحل دریافت هزینه عینک از تامین اجتماعی

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

مبلغ کمک هزینه عینک در سال 1401

پیگیری اینترنتی ازکارافتادگی در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی

محاسبه حقوق بازنشستگی با 15 سال سابقه

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر