آیا در دوران دریافت بیمه بیکاری می توان حق بیمه پرداخت کرد؟

 

مومن: با سلام! قانون استخدام کسی که در حال حاضر بیمه بیکاری دریافت می کند چیست ؟ آیا مجدد برای فرد بیمه رد شود ؟ درصورتی که برای فردی اشتباها از دو شرکت متفاوت لیست بیمه رد شود آیا مشکلی ایجاد میشود ؟ چگونه پیگیری کنیم ؟ به دلیل اشتباه اپراتور استعلاجی چند نفر از پرسنل اشتباها اعلام نشده چگونه پیگیری شود ؟

پاسخ:

1.     به محض استخدام باید به شعبه بیمه اعلام شود تا حق بیمه پرداخت نشود وگرنه در صورت پرداخت حق بیمه شعبه متوجه می شود و ممکن است کل مبالغ بیمه بیکاری پرداختی را مسترد کند.

2.     بله ! به محض اشتغال باید بیمه رد شود.

3.     بله ! نباید از دو جا بیمه رد شود. ممکن است اشتغال احراز نشود و یکی از لیست ها رد شود.

4.     تا کمتر از 6 ماه می توانید به قسمت نامنویسی شعبه بیمه مراجعه کنید و درخواست اصلاح لیست بیمه بدهید.

مشاوره رایگان تلفنی : سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل : سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید.

مشاوره رایگان از طریق تلگرام : شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد. شماره تلگرام ما 09333644122 است.

درخواست پیگیری پرونده توسط کارشناس : در صورتیکه نیاز دارید برای به نتیجه رسیدن پرونده تان از یک کارشناس استفاده کنید می توانید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید و یا از طریق شماره تلگرام ما 09333644122 درخواست تان را مطرح نموده و مدارک تان را ارسال کنید.