تعویض موتور خودرو بدون مجوز

 من خودرویی را به صورت وکالتی با قیمت 255 میلیون تومان خریده ام. وقتی برای تعویض پلاک رفتم کارشناس تعویض پلاک گفت موتور تعویض شده است در حالی که من از این موضوع خبر نداشتم و در قولنامه نیز ذکری از این موضوع نشده بود. بعدی می دانم کسی که به من فروخته است از این موضوع خبر داشته باشد . در هر صورت تعویض پلاک صورت نگرفت و کارشناس که آشنا بود گفت برو مشکل را حل کن وگرنه ما باید خودرو را توقیف نماییم . به نظر شما من باید چه کار کنم ؟ 

تعویض موتور خودرو بدون مجوز جزء تخلفاتی است که در ماده 30 قانون رسیدگی به تخلفات راهنمایی و رانندگی به آن اشاره شده و متخلفین از این قانون را بنا به تشخیص واحد رسیدگی کننده به پرداخت جریمه ای معادل یک چهارم تا یک هشتم ارزش قطعه تعویض شده محکوم کرده است . یعنی حدود یک چهارم تا یک هشتم موتور . البته بعد از پرداختن جریمه مشخصات قطعه جدید در سند خودرو ثبت می گردد به شرطیکه قطعه دزدی نباشد.

بنابراین شما باید ابتدا به پلیس آگاهی مراجعه کنید و تاییدیه پلیس آگاهی را بگیرید . بعد می روید شورای حل اختلاف و جریمه را می دهید و بعد هم می روید پلی راهور و عمل شماره گاری را انجام می دهید.


در صورتیکه می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید و یا با ما در زمینه بیمه مشاوره نمایید می توانید از طریق لینک زیر در پیام رسان ایتا با ما تماس بگیرید. ما پرونده شما را در سریعترین زمان ممکن انجام می دهیم و در پایان کار و به نتیجه رسیدن پرونده با ارزان ترین مبلغ ممکن از شما هزینه دریافت می کنیم. در صورت به نتیجه نرسیدن پولی نمی گیریم. بنابراین با خیال راحت پرونده تان را به ما بسپارید.

پست‌های معروف از این وبلاگ

حقوق بازنشستگی بیمه روستاییان و عشایر چقدر است ؟

بیماری هایی که شامل ازکارافتادگی می شود؟

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

پایه حقوق وزارت کار برای دیپلم و لیسانس و فوق لیسانس و دکترا در سال 1401 چقدر است ؟

حقوق ازکارافتادگی 1400

مبلغ کمک هزینه عینک در سال 1401

پیگیری اینترنتی ازکارافتادگی در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

ثبت نام بیمه کارگران ساختمانی در سال 1401

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر