تعویض موتور خودرو بدون مجوز

 من خودرویی را به صورت وکالتی با قیمت 255 میلیون تومان خریده ام. وقتی برای تعویض پلاک رفتم کارشناس تعویض پلاک گفت موتور تعویض شده است در حالی که من از این موضوع خبر نداشتم و در قولنامه نیز ذکری از این موضوع نشده بود. بعدی می دانم کسی که به من فروخته است از این موضوع خبر داشته باشد . در هر صورت تعویض پلاک صورت نگرفت و کارشناس که آشنا بود گفت برو مشکل را حل کن وگرنه ما باید خودرو را توقیف نماییم . به نظر شما من باید چه کار کنم ؟ 

تعویض موتور خودرو بدون مجوز جزء تخلفاتی است که در ماده 30 قانون رسیدگی به تخلفات راهنمایی و رانندگی به آن اشاره شده و متخلفین از این قانون را بنا به تشخیص واحد رسیدگی کننده به پرداخت جریمه ای معادل یک چهارم تا یک هشتم ارزش قطعه تعویض شده محکوم کرده است . یعنی حدود یک چهارم تا یک هشتم موتور . البته بعد از پرداختن جریمه مشخصات قطعه جدید در سند خودرو ثبت می گردد به شرطیکه قطعه دزدی نباشد.

بنابراین شما باید ابتدا به پلیس آگاهی مراجعه کنید و تاییدیه پلیس آگاهی را بگیرید . بعد می روید شورای حل اختلاف و جریمه را می دهید و بعد هم می روید پلی راهور و عمل شماره گاری را انجام می دهید.


 در صورتیکه نیاز به مشاوره رایگان دارید یا می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید از طریق شماره واتساپ 09333644122 برای ما پیام متنی یا صوتی بگذارید . با شماره اعلام شده تماس نگیرید زیرا به علت زیادی تماس ها متاسفانه امکان پاسخگویی نداریم. قول می دهیم در سریعترین زمان ممکن پاسخ شما را بدهیم.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

دیه شکستگی بینی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

حقوق ازکارافتادگی 1400

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر