بیمه بیکاری اعضاء هیات مدیره

 

رویا: با سلام!  من از اسفند 93 تا الان سابقه بیمه در یک شرکت خصوصی دارم و معادل همه لیست بیمه ای که رد شده، لیست حقوق هم در سامانه مربوطه رد شده است.من به دلیل اتمام قرارداد کار تمام وقت و عدم تمایل کارفرما به تمدید می خواهم از بیمه بیکاری استفاده کنم. سوالی که دارم اینه که آیا با وجود اینکه 5 درصد از سهام شرکت به نام من هست و عضو هیات مدیره هستم (که البته فقط روی کاغذ معنی داره و در عمل هیچ معنایی برای این مفاهیم وجود ندارد) ، آیا می توانم از بیمه بیکاری استفاده کنم؟

پاسخ: اگر رابطه کارگری کارفرمایی شما اثبات شود و شما حقوق بگیر موظف باشید و حکم حقوقی داشته باشید و حق بیمه 30 درصد پرداخت کنید، بیمه بیکاری به شما تعلق می گیرد. البته با وجود تمامی این عوامل ممکن است شعبه بیمه، بیمه بیکاری شما را رد کند که ناشی از کم اطلاعی است چون اعضاء هیات مدیره که بیمه شان به صورت اختیاری می باشد نمی توانند از بیمه بیکاری استفاده کنند. در این زمینه تنها راهتان شکایت به دیوان عدالت اداری است. البته بعد از اخراج باید سهام تان را هم واگذار کنید.

قبول وکالت پرونده های شما:

تنظیم دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه و اظهارنامه برای هیات های موضوع قانون کار، دیوان عدالت اداری ، شورای حل اختلاف و مراجع قضایی و تنظیم قراردادهای کاری. پیگیری پرونده های تامین اجتماعی مانند بیمه بیکاری، احراز سوابق بیمه ای، احراز شرایط بازنشستگی، مستمری بازنشستگی، حق بیمه قراردادهای پیمانی و گرفتن مفاصاحساب بیمه ای، شرکت در هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات سازمان. پیگیری پرونده های کارگری و کارفرمایی در هیات های تشخیص، حل اختلاف اداره کار و دیوان عدالت اداری. پیگیری پرونده های مرتبط با دیه در پزشکی قانونی و دیگر مراجع قضایی . در صورتیکه می خواهید پرونده تان را به ما بسپارید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید

مشاوره رایگان تلفنی :

سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

پاسخگویی از طریق صفحه اینستاگرام:

شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید:

https://www.instagram.com/bimego.ir/


پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

دیه شکستگی بینی در سال 1400

مقصر تصادف در هنگام باز کردن درب خودرو

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر