بیمه بیکاری اعضاء هیات مدیره

 

رویا: با سلام!  من از اسفند 93 تا الان سابقه بیمه در یک شرکت خصوصی دارم و معادل همه لیست بیمه ای که رد شده، لیست حقوق هم در سامانه مربوطه رد شده است.من به دلیل اتمام قرارداد کار تمام وقت و عدم تمایل کارفرما به تمدید می خواهم از بیمه بیکاری استفاده کنم. سوالی که دارم اینه که آیا با وجود اینکه 5 درصد از سهام شرکت به نام من هست و عضو هیات مدیره هستم (که البته فقط روی کاغذ معنی داره و در عمل هیچ معنایی برای این مفاهیم وجود ندارد) ، آیا می توانم از بیمه بیکاری استفاده کنم؟

پاسخ: اگر رابطه کارگری کارفرمایی شما اثبات شود و شما حقوق بگیر موظف باشید و حکم حقوقی داشته باشید و حق بیمه 30 درصد پرداخت کنید، بیمه بیکاری به شما تعلق می گیرد. البته با وجود تمامی این عوامل ممکن است شعبه بیمه، بیمه بیکاری شما را رد کند که ناشی از کم اطلاعی است چون اعضاء هیات مدیره که بیمه شان به صورت اختیاری می باشد نمی توانند از بیمه بیکاری استفاده کنند. در این زمینه تنها راهتان شکایت به دیوان عدالت اداری است. البته بعد از اخراج باید سهام تان را هم واگذار کنید.

 در صورتیکه نیاز به مشاوره رایگان دارید یا می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید از طریق شماره واتساپ 09333644122 برای ما پیام متنی یا صوتی بگذارید . با شماره اعلام شده تماس نگیرید زیرا به علت زیادی تماس ها متاسفانه امکان پاسخگویی نداریم. قول می دهیم در سریعترین زمان ممکن پاسخ شما را بدهیم.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

حقوق ازکارافتادگی 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

دیه شکستگی بینی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

بیماری هایی که شامل ازکارافتادگی می شود؟

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر