بیمه بیکاری اعضاء هیات مدیره

 

رویا: با سلام!  من از اسفند 93 تا الان سابقه بیمه در یک شرکت خصوصی دارم و معادل همه لیست بیمه ای که رد شده، لیست حقوق هم در سامانه مربوطه رد شده است.من به دلیل اتمام قرارداد کار تمام وقت و عدم تمایل کارفرما به تمدید می خواهم از بیمه بیکاری استفاده کنم. سوالی که دارم اینه که آیا با وجود اینکه 5 درصد از سهام شرکت به نام من هست و عضو هیات مدیره هستم (که البته فقط روی کاغذ معنی داره و در عمل هیچ معنایی برای این مفاهیم وجود ندارد) ، آیا می توانم از بیمه بیکاری استفاده کنم؟

پاسخ: اگر رابطه کارگری کارفرمایی شما اثبات شود و شما حقوق بگیر موظف باشید و حکم حقوقی داشته باشید و حق بیمه 30 درصد پرداخت کنید، بیمه بیکاری به شما تعلق می گیرد. البته با وجود تمامی این عوامل ممکن است شعبه بیمه، بیمه بیکاری شما را رد کند که ناشی از کم اطلاعی است چون اعضاء هیات مدیره که بیمه شان به صورت اختیاری می باشد نمی توانند از بیمه بیکاری استفاده کنند. در این زمینه تنها راهتان شکایت به دیوان عدالت اداری است. البته بعد از اخراج باید سهام تان را هم واگذار کنید.

مشاوره رایگان تلفنی : سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل : سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید.

مشاوره رایگان از طریق تلگرام : شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد. شماره تلگرام ما 09333644122 است.

درخواست پیگیری پرونده توسط کارشناس : در صورتیکه نیاز دارید برای به نتیجه رسیدن پرونده تان از یک کارشناس استفاده کنید می توانید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید و یا از طریق شماره تلگرام ما 09333644122 درخواست تان را مطرح نموده و مدارک تان را ارسال کنید.