آیا خدمت در جنگ جزء مشاغل سخت و زیان آور محسوب می شود؟

 

محمدرضا عارفی پور: لطفا درخصوص رأی شماره ۲۵۷ مورخ ۹۹/۲/۱۶ هیات عمومی دیوان عدالت اداری با موضوع احتساب دوران خدمت درجبهه (افراد دارای کارت ایثار) بعنوان سخت و زیان آور و اضافه شدن آن سوابق بیمه ای تامین اجتماعی، توضیح دهید؟

پاسخ: سه چهارم خدمت وظیفه در جبهه های جنگ برای کارکنان وظیفه اختیاری یک چهارم اجباری تلقی می گردد. اگر دوران حضور در جنگ جزء دوران سربازی باشد می توانید با پرداخت حق بیمه جزء سابقه آورده شود. اگر جزء ایام سربازی نباشد  صرفا سه چهارم آن را می توان با پرداخت حق بیمه جزء سنوات بیمه پردازی محاسبه کرد. دوران خدمت در جبه های حق علیه باطل (یعنی ایام جنگ) جزء سابقه مشاغل سخت و زیان آور محاسبه می شود.

مشاوره رایگان تلفنی : سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل : سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید.

مشاوره رایگان از طریق تلگرام : شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد. شماره تلگرام ما 09333644122 است.

درخواست پیگیری پرونده توسط کارشناس : در صورتیکه نیاز دارید برای به نتیجه رسیدن پرونده تان از یک کارشناس استفاده کنید می توانید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید و یا از طریق شماره تلگرام ما 09333644122 درخواست تان را مطرح نموده و مدارک تان را ارسال کنید.