آیا کاهش حقوق کارگر به علت تغییر شغل قانونی است؟

 

الهه فارسی: سلام! من در شرکتی کار می کنم که یکی از پرسنل را که قبلا سمت نگهبان بوده الان خدمات کردند و حقوقش را هم کم کردند. آیا اینکار قانونیه و برای احقاق حقش چکار باید کرد؟

پاسخ: اگر شرکت طرح طبقه بندی مشاغل داشته باشد چنین کاری قانونی نیست و می توان با شکایت به اداره کار جلوی آن را گرفت. اما اگر شرکت طرح طبقه بندی مشاغل نداشته باشد و حقوق نیروی خدماتی کمتر از حداقل حقوقی طبق قانون کار نباشد معمولا کاری نمی توان کرد. اگر به اداره کار شکایت شود معمولا پاسخی داده نمی شود و به نتیجه نمی رسد.

مشاوره رایگان تلفنی : سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل : سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید.

مشاوره رایگان از طریق تلگرام : شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد. شماره تلگرام ما 09333644122 است.

درخواست پیگیری پرونده توسط کارشناس : در صورتیکه نیاز دارید برای به نتیجه رسیدن پرونده تان از یک کارشناس استفاده کنید می توانید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید و یا از طریق شماره تلگرام ما 09333644122 درخواست تان را مطرح نموده و مدارک تان را ارسال کنید.