محاسبه دیه قطع انگشت به نرخ دیه سال 1400

 

کاوه: سلام! .من سر کار در کارخانه انگشت اول دست چپم کامل قطع شد و افتاد روی زمین امروز قطع شده است.

1.     آیا من می توانم از کارفرما شکایت کنم کجا باید شکایت کنم؟

2.     دیه انگشت من چند است؟

3.     شکایات را چجوری مطرح کنم؟ ممنون می شوم از راهنمایی شما؟

پاسخ به سوالات شما به شرح زیر است:

1.     بله می توانید شکایت کنید. اگر کارفرمایتان بیمه مسئولت مدن دارد می توانید از طریق بیمه ایشان بدون شکایت دیه تان را بگیرید. البته معمولا کمتر غرامت می دهند. اگر بخواهید شکایت کند یا از طریق کلانتری و یا از طریق دادسرا باید شکایت کند.

2.     10 درصد دیه دارد معادل 48 میلیون تومان به نرخ دیه سال 1400

3.     با مدارک پزشکی تان به دادسرا مراجعه کرده و شکایت تان را مطرح کنید. شما را به پزشکی قانونی و بعدا دادگستری ارجاع می دهند.

مشاوره رایگان تلفنی : سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل : سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید.

مشاوره رایگان از طریق تلگرام : شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد. شماره تلگرام ما 09333644122 است.

مشاوره رایگان از طریق اینستاگرام : شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید : https://www.instagram.com/bimego.ir/