افزایش سن بازنشستگی در مشاغل سخت و زیان آور

 

ریحانه: سلام ! اگر قانون 20ساله کار سخت تغییر به 25سال بکند کسی که17سال سابقه کار سخت دارد باید تا 25 سال کار کند یا کمتر؟ ممنون می شوم اگر جواب بدهید؟

پاسخ: فعلا که چنین قانونی تغییر نکرده است. البته زمزمه های آن شنیده می شود! اگر فرضا بخواهد چنین اتفاقی بیفتد روال اینگونه است که در یک دوره زمانی 5 ساله یا 10 ساله چنین اتفاقی بیفتد. مثلا هر سال 6 ماه یا یک سال به سابقه مورد نیاز برای مشاغل سخت و زیان آور اضافه شود. بستگی دارد شما در کدام سال سابقه تان تکمیل شود؟ مثلا ممکن است با 20 سال بازنشسته شوید یا 22 سال یا 23 سال یا حتی 25 سال. بستگی به این دارد که آیا این قانون اصلاح گردد و دوره زمانی تغییر قانون چند ساله باشد.

 

مشاوره رایگان تلفنی : سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل : سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید.

مشاوره رایگان از طریق تلگرام : شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد. شماره تلگرام ما 09333644122 است.

مشاوره رایگان از طریق اینستاگرام : شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید : https://www.instagram.com/bimego.ir/