کار کردن در دو کارگاه به صورت همزمان

 

صادق هادی نژاد: با سلام! بنده ده سال است که بصورت دایمی در کارگاهی کار می کنم و با توجه به اینکه در گزارش بازرسی تامین اجتماعی نام بنده قید شده است کارفرما حق بیمه چندماه را پرداخت نکرده است و از طرفی نیز الان 6 ماهه که کارفرما تعمدا و بدون مانع قانونی و کاملا خودسرانه کارگاه را تعطیل کرده است.

با توجه به اینکه تعلیق قرارداد از سوی کارفرما بوده و عمدی هم بوده است و طبق قانون کار در چنین مواردی که تعلیق قرارداد از سوی کارفرما باشد کارفرما باید حقوق و حق بیمه کارگر را واریز کند:

1.     برای اینکه بتوانم حقوق و مزایای دوره تعلیق را بگیرم باید بنده چکار کنم؟ آیا شکایت کنم یا راه دیگری پیشنهاد می دهید؟

2.     برای ماههایی که بیمه نریخته شده و گزارش بازرس هم وجود دارد باید چکار کنم؟

3.     بنده مدت سه سال همزمان که در این کارگاه شاغل بودم در کارگاه دیگری که متعلق به کارفرما بوده است کار می کردم. یک شیفت این کارگاه و شیفت دیگر کارگاه دوم ولی کارفرما فقط یک حقوق داده است و برای یک شیفت بیمه واریز کرده است و حقوق یک شیفت را بهم نداده است ضمن اینکه گزارش بازرسی تامین اجتماعی هم وجود دارد که در سالهای 94 و 95 در بازرسی از هر دوکارگاه اسم بنده را نوشته است.آیا طبق قانون کار می توانم برای حقوق و بیمه واریز نشده در کارگاه دیگر شکایت کنم و اصلا قانون کار اجازه می دهد در دو کارگاه همزمان بیمه واریز شود و حقوق و حق بیمه در کارگاه دیگر به بنده تعلق می گیرد یا نه ؟ و باید چکار کنم؟ (ضمن اینکه کارفرما کارگاه دوم را سال قبل فروخته است و تغییر فعالیت داده است) ؟

پاسخ به سوالات فوق به شرح زیر است:

1.     تنها راهی که دارید شکایت به اداره کار است.

2.     برای بیمه هم باید شکایت کنید. البته اگر قبل آن حق بیمه پرداخت می شده است و ترک کارتان نزده شده است می توانید از طریق بازرسی تامین اجتماعی نیز اقدام کنید تا کارفرما را در این زمینه بدهکار کنند.

3.     برای حقوق و بیمه واریز نشده متناسب با ساعات کاری در کارگاه دیگر می توانید شکایت کنید. البته نمی توانید در یک ساعت معین در دو جا اشتغال به کار داشته باشید و اثبات کنید در ساعات جدایی کار کرده اید.

قبول وکالت پرونده های شما:

تنظیم دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه و اظهارنامه برای هیات های موضوع قانون کار، دیوان عدالت اداری ، شورای حل اختلاف و مراجع قضایی و تنظیم قراردادهای کاری. پیگیری پرونده های تامین اجتماعی مانند بیمه بیکاری، احراز سوابق بیمه ای، احراز شرایط بازنشستگی، مستمری بازنشستگی، حق بیمه قراردادهای پیمانی و گرفتن مفاصاحساب بیمه ای، شرکت در هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات سازمان. پیگیری پرونده های کارگری و کارفرمایی در هیات های تشخیص، حل اختلاف اداره کار و دیوان عدالت اداری. پیگیری پرونده های مرتبط با دیه در پزشکی قانونی و دیگر مراجع قضایی . در صورتیکه می خواهید پرونده تان را به ما بسپارید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید

مشاوره رایگان تلفنی :

سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل :

سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید

مشاوره رایگان از طریق تلگرام :

شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد.بر روی لینک تلگرام کلیک کنید.

پاسخگویی از طریق صفحه اینستاگرام:

شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید:

https://www.instagram.com/bimego.ir/