پرداخت حق بیمه از طریق کارگاه های دیگر

 

لیلا حبیبیان: با سلام! در مجموعه ای کار می کنم که متشکل از دو کارگاه برای دو برادر هست. یکی از کارگاههای به نام ریخته گری درج شده و دیگری تولیدی! کارگاهی که به نام تولیدی هست به نام برادر بزرگتر و ایشون در جای دیگری کارگاه زدند و می خواهند کد کارگاهی را انتقال بدهند و کارفرما از من خواسته که تمامی پرسنل را در ریخته گری شروع به کار بزنم.

سوال اصلی من این هست که اینکار درست هست؟ ( باتوجه به این که فقط ۹ نفر در ریخته گری اشتغال دارند و ۲۱ نفر در تولیدی و حقوق نفرات ریخته گری بالاتر در بیمه درج شده ) و اینکه آیا می توانیم کد کارگاهی جدید بگیریم ؟ و ریخته گری مشمول معافیت بیمه می شود؟

پاسخ: این کار قانونا درست نیست . البته اتفاق افتاده است. بعضی مواقع بیمه ایراد می گیرد. الان دیگر کارگاه های جدید مشمول معافیت نمی شوند مگر اینکه از قبل وجود داشته اند. اگر معافیت باشد بهتر است اینکار را نکنید. تامین اجتماعی حساس می شود و ممکن است لیست بیمه را رد کند. اما اگر معافیت نداشته باشد تامین اجتماعی حساسیت به خرج نمی دهد.

قبول وکالت پرونده های شما:

تنظیم دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه و اظهارنامه برای هیات های موضوع قانون کار، دیوان عدالت اداری ، شورای حل اختلاف و مراجع قضایی و تنظیم قراردادهای کاری. پیگیری پرونده های تامین اجتماعی مانند بیمه بیکاری، احراز سوابق بیمه ای، احراز شرایط بازنشستگی، مستمری بازنشستگی، حق بیمه قراردادهای پیمانی و گرفتن مفاصاحساب بیمه ای، شرکت در هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات سازمان. پیگیری پرونده های کارگری و کارفرمایی در هیات های تشخیص، حل اختلاف اداره کار و دیوان عدالت اداری. پیگیری پرونده های مرتبط با دیه در پزشکی قانونی و دیگر مراجع قضایی . در صورتیکه می خواهید پرونده تان را به ما بسپارید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید

مشاوره رایگان تلفنی :

سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل :

سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید

مشاوره رایگان از طریق تلگرام :

شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد.بر روی لینک تلگرام کلیک کنید.

پاسخگویی از طریق صفحه اینستاگرام:

شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید:

https://www.instagram.com/bimego.ir/