آیا شرکت بیمه می تواند رای دیه را اجرا نکند؟

 

سلام! وقت خوش! درخصوص رای دادگاه برای پرونده تصادف ام که بهمن ۹۸ اتفاق افتاده بوده در ۱۵ اسفند ۹۹ رای اولیه صادر شده است. در پایان متن ذکر شده که بیست روز حق اعتراض داریم؟! با عرض پوزش ۲سئوال دارم:

1.     اینکه باوجود فرصت در اعتراض به رائ اولیه ونزدیک بودن به پایان  سال درصورت پایان یافتن مدت اعتراض موکول شدن آن به سال بعد مبلغ دیه بنده با دیه۱۴۰۰ محاسبه می گردد و یا با ۹۹

2.     اینکه پس از تکمیل و صادر شدن حکم توسط اجرای احکام آیا بیمه می تواند اعتراض به رائ داشته یا خیر؟ همچنین زمان پرداخت دیه از طرف بیمه چقدر زمان می برد ؟ سپاس از پاسخ وشکیبایی تان؟

پاسخ:

1.     مبلع دیه باید به نرخ روز پرداخت شود. بنابراین مبلغ دیه باید به نرخ سال 1400 پرداخت گردد.

2.     بیمه هم می تواند به رای اعتراض داشته باشد ولی فقط در فرصت قانونی. زمانی که رای به اجرای احکام ارسال شده باشد بیمه هم موظف است رای را اجرا نماید. بیمه قانونا باید طی 20 روز پرداخت کنند ولی معمولا تا 2 ماه طول می کشد.

در صورتیکه می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید و یا با ما در زمینه بیمه مشاوره نمایید می توانید از طریق لینک زیر در پیام رسان ایتا با ما تماس بگیرید. ما پرونده شما را در سریعترین زمان ممکن انجام می دهیم و در پایان کار و به نتیجه رسیدن پرونده با ارزان ترین مبلغ ممکن از شما هزینه دریافت می کنیم. در صورت به نتیجه نرسیدن پولی نمی گیریم. بنابراین با خیال راحت پرونده تان را به ما بسپارید.

پست‌های معروف از این وبلاگ

حقوق بازنشستگی بیمه روستاییان و عشایر چقدر است ؟

بیماری هایی که شامل ازکارافتادگی می شود؟

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پایه حقوق وزارت کار برای دیپلم و لیسانس و فوق لیسانس و دکترا در سال 1401 چقدر است ؟

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

مبلغ کمک هزینه عینک در سال 1401

حقوق ازکارافتادگی 1400

پیگیری اینترنتی ازکارافتادگی در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

ثبت نام بیمه کارگران ساختمانی در سال 1401

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر