ماده 95 قانون تامین اجتماعی به چه معناست؟

 

مجید رای: با سلام! اینجانب خدمت سربازی خود را در 2 بازه سال 73 و 77 و به مدت 21 ماه انجام داده ام. در اواخر سال 76 نیز از شرکتی که در آن بصورت پاره وقت کار می کردم 2 ماه بیمه رد برایم رد شده است. از آبان 78 و یکی دو ماه قبل از پایان خدمت سربازی ام نیز دوباره همان شرکت برایم به مدت 14 سال بیمه رد کرده است. اکنون که برای خرید سابقه خدمتم به شعبه تامین اجتماعی مراجعه و با درخواست آنان به سایت سازمان تامین اجتماعی مراجعه کرده ام ، سایت بعد از ورود اطلاعات به من اعلام می دارد که مشمول شرايط ماده 95 قانون تامين اجتماعي شده ام و به شعبه بیمه ام مراجعه کنم. خواهشمندم راهنمایی بفرمائید ماده 95 دقیقا چه شرایطی دارد. با تشکر؟

پاسخ: شما دیگر نیازی به پرداخت حق بیمه ندارید و باید صرفا درخواست احتساب سابقه سربازی تان را دهید. چون قبل از سربازی سابقه بیمه پردازی داشته اید دیگر نیازی به پرداخت حق بیمه ندارید.

 

قبول وکالت پرونده های شما:

تنظیم دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه و اظهارنامه برای هیات های موضوع قانون کار، دیوان عدالت اداری ، شورای حل اختلاف و مراجع قضایی و تنظیم قراردادهای کاری. پیگیری پرونده های تامین اجتماعی مانند بیمه بیکاری، احراز سوابق بیمه ای، احراز شرایط بازنشستگی، مستمری بازنشستگی، حق بیمه قراردادهای پیمانی و گرفتن مفاصاحساب بیمه ای، شرکت در هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات سازمان. پیگیری پرونده های کارگری و کارفرمایی در هیات های تشخیص، حل اختلاف اداره کار و دیوان عدالت اداری. پیگیری پرونده های مرتبط با دیه در پزشکی قانونی و دیگر مراجع قضایی . در صورتیکه می خواهید پرونده تان را به ما بسپارید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید

مشاوره رایگان تلفنی :

سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل :

سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید

مشاوره رایگان از طریق تلگرام :

شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد.بر روی لینک تلگرام کلیک کنید.

پاسخگویی از طریق صفحه اینستاگرام:

شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید:

https://www.instagram.com/bimego.ir/