شرایط دریافت حقوق پدربزگ از صندوق های تامین اجتماعی ، کشوری و لشگری

 

علی: عرض درود! اخیراً قانونی از سوی دیوان عدالت اداری به اجرا درآمده است که حقوق پدر بزرگ متوفی به نوه دختر و بدون شغل و همسر ایشان می رسد . حال اگه ممکنه به سوالات ذیل پاسخ دهید:

1.     منظور نوه دختری است یا نوه پسری ؟

2.      اگر دختری که ازدواج نکرده و مستمری بگیر از ناحیه پدر مرحومش می باشد می تواند حقوق پدربزرگ ( مادری ) را نیز همزمان دریافت نماید ؟

3.      چنانچه مورد سوال شماره 2 ، مثبت است آیا بایستی صندوق های بیمه یکسان باشد ؟ باتشکر و سپاس؟

پاسخ:

1.     فرقی نمی کند

2.     باید تحت حصانت پدر بزرگ باشد یعنی اگر پدرش مستمری بگیر باشد اصلا تعلق نمی گیرد. کسی که پدرش مستمری بگیر است چه از مستمری ایشان استفاده می کند و یا نکند در هر صورت مستمری پدربزرگ ایشان به وی تعلق نمی گیرد.

3.     پاسخ سوال 2 مثبت نیست.

 

 

قبول وکالت پرونده های شما:

تنظیم دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه و اظهارنامه برای هیات های موضوع قانون کار، دیوان عدالت اداری ، شورای حل اختلاف و مراجع قضایی و تنظیم قراردادهای کاری. پیگیری پرونده های تامین اجتماعی مانند بیمه بیکاری، احراز سوابق بیمه ای، احراز شرایط بازنشستگی، مستمری بازنشستگی، حق بیمه قراردادهای پیمانی و گرفتن مفاصاحساب بیمه ای، شرکت در هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات سازمان. پیگیری پرونده های کارگری و کارفرمایی در هیات های تشخیص، حل اختلاف اداره کار و دیوان عدالت اداری. پیگیری پرونده های مرتبط با دیه در پزشکی قانونی و دیگر مراجع قضایی . در صورتیکه می خواهید پرونده تان را به ما بسپارید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید

مشاوره رایگان تلفنی :

سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل :

سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید

مشاوره رایگان از طریق تلگرام :

شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد.بر روی لینک تلگرام کلیک کنید.

پاسخگویی از طریق صفحه اینستاگرام:

شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید:

https://www.instagram.com/bimego.ir/