شرایط دریافت حقوق پدربزگ از صندوق های تامین اجتماعی ، کشوری و لشگری

 

علی: عرض درود! اخیراً قانونی از سوی دیوان عدالت اداری به اجرا درآمده است که حقوق پدر بزرگ متوفی به نوه دختر و بدون شغل و همسر ایشان می رسد . حال اگه ممکنه به سوالات ذیل پاسخ دهید:

1.     منظور نوه دختری است یا نوه پسری ؟

2.      اگر دختری که ازدواج نکرده و مستمری بگیر از ناحیه پدر مرحومش می باشد می تواند حقوق پدربزرگ ( مادری ) را نیز همزمان دریافت نماید ؟

3.      چنانچه مورد سوال شماره 2 ، مثبت است آیا بایستی صندوق های بیمه یکسان باشد ؟ باتشکر و سپاس؟

پاسخ:

1.     فرقی نمی کند

2.     باید تحت حصانت پدر بزرگ باشد یعنی اگر پدرش مستمری بگیر باشد اصلا تعلق نمی گیرد. کسی که پدرش مستمری بگیر است چه از مستمری ایشان استفاده می کند و یا نکند در هر صورت مستمری پدربزرگ ایشان به وی تعلق نمی گیرد.

3.     پاسخ سوال 2 مثبت نیست.

 

 

قبول وکالت پرونده های شما:

تنظیم دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه و اظهارنامه برای هیات های موضوع قانون کار، دیوان عدالت اداری ، شورای حل اختلاف و مراجع قضایی و تنظیم قراردادهای کاری. پیگیری پرونده های تامین اجتماعی مانند بیمه بیکاری، احراز سوابق بیمه ای، احراز شرایط بازنشستگی، مستمری بازنشستگی، حق بیمه قراردادهای پیمانی و گرفتن مفاصاحساب بیمه ای، شرکت در هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات سازمان. پیگیری پرونده های کارگری و کارفرمایی در هیات های تشخیص، حل اختلاف اداره کار و دیوان عدالت اداری. پیگیری پرونده های مرتبط با دیه در پزشکی قانونی و دیگر مراجع قضایی . در صورتیکه می خواهید پرونده تان را به ما بسپارید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید

مشاوره رایگان تلفنی :

سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

پاسخگویی از طریق صفحه اینستاگرام:

شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید:

https://www.instagram.com/bimego.ir/


پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

دیه شکستگی بینی در سال 1400

مقصر تصادف در هنگام باز کردن درب خودرو

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر