سن بازنشستگی زنان کارگر

 

سلام وقت بخير! من حدود ١١/٥ سال سابقه بيمه كارگاهي (خصوصي) دارم. چند ماه بيمه زنان خانه دار واريز مي كنم.

1.     سوال من اين أست كه براي بازنشستگي با ٢٠ سال چند مدت آخر بيمه بايد از كارگاه واريز شود و زنان خانه دار نباشد؟

2.     سوال دوم اينكه سن بازنشستگي خانمها حداقل ٤٢ سال هست. من در اين سن ٤ سال براي تكميل ٢٠سال بازنشستگي كم دارم. آيا امكان دارد در ٤٢ سالگي مبلغ بيمه ٤ سال يكجا واريز گردد؟

پاسخ به سوالات فوق به شرح زیر است:

1.     در قانون تامین اجتماعی مشخص نشده است. توصیه می کنم حداقل یک سال آخر را در کارگاه های مشمول قانون کار مشغول باشید.

2.     نه نمی توانید. باید سابقه تان را ماه به ماه واریز کنید.

مشاوره رایگان تلفنی : سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل : سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید.

مشاوره رایگان از طریق تلگرام : شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد. شماره تلگرام ما 09333644122 است.

مشاوره رایگان از طریق اینستاگرام : شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید : https://www.instagram.com/bimego.ir/