قرارداد مشارکت در ساخت

 

بهزاد بهزادی: سلام وقت بخیر! در بهمن ماه سال 98 پدرم و دو مالک دیگر ساختمان قرارداد مشارکت در ساخت با شخصی امضا کردند که مبلغ 250 میلیون به صورت بلاعوض مشخص شده است. شخص سازنده تا امروز ((فروردین 1400)) جواز ساخت دریافت نکرده و هیچ پولی رد و بدل نشده و ما همچنان توی ساختمان ساکنیم.

توی قرار داد مشارکت مدت زمانی برای اخذ جواز ساخت قید نشده است و پدرم و دو مالک دیگر وکالت کاری به شخص سازنده دادند. پدرم سه ماه پیش فوت شدند. به دلیل نوسان قیمت مسکن ما نمی توانیم جایی را حوالی محل سکونت فعلی رهن کنیم و با این مبلغ سال 98 امکان رهن داشت. آژانس املاک سند منزل مارا گرو نگه داشته و رسید نداده است. حتی قرارداد مشارکت در ساخت را به ما نمی دهد و می گوید هر واحد باید 8 میلیون پرداخت کنند.

1.     سوال اولم با توجه به اینکه پدرم فوت شدن ما باید قرارداد را ادامه دهیم یا امکان فسخ داریم؟

2.     سوال دوم این مبلغ ((250 میلیون)) به صورت بلاعوض کم بوده و با پرس و جویی که کردیم مبلغ 500 تا 700 میلیون بلاعوض این منطقه هستش ما الان باید چکار کنیم؟ ممنون می شوم به صورت مرحله به مرحله توضیح بدهید؟

پاسخ:

1.     باید قرارداد را ادامه دهید مگر اینکه شرایط قرارداد نقض شده باشد.

2.     اگر در قراردادتان ذکر شده باشد کاری نمی توانید بکنید. ببینید اگر زمان مشخص برای انجام تعهدات در قرارداد وجود دارد از آن طریق سعی کنید پرونده را لغو نمایید.

قبول وکالت پرونده های شما:

تنظیم دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه و اظهارنامه برای هیات های موضوع قانون کار، دیوان عدالت اداری ، شورای حل اختلاف و مراجع قضایی و تنظیم قراردادهای کاری. پیگیری پرونده های تامین اجتماعی مانند بیمه بیکاری، احراز سوابق بیمه ای، احراز شرایط بازنشستگی، مستمری بازنشستگی، حق بیمه قراردادهای پیمانی و گرفتن مفاصاحساب بیمه ای، شرکت در هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات سازمان. پیگیری پرونده های کارگری و کارفرمایی در هیات های تشخیص، حل اختلاف اداره کار و دیوان عدالت اداری. پیگیری پرونده های مرتبط با دیه در پزشکی قانونی و دیگر مراجع قضایی . در صورتیکه می خواهید پرونده تان را به ما بسپارید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید

مشاوره رایگان تلفنی :

سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل :

سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید

مشاوره رایگان از طریق تلگرام :

شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد.بر روی لینک تلگرام کلیک کنید.

پاسخگویی از طریق صفحه اینستاگرام:

شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید:

https://www.instagram.com/bimego.ir/