ماده 10 قانون مدنی چه می گوید؟

 

پارسا: سلام! من در شرکت پفک سازی کار می کنم. درسال بهار و تابستون هر ماه ده تا پانزده روز ما را بدون حقوق و مزایا تعطیل می کنند و توی قراردادی که به ما می دهند امضا می کنیم و برش می گردونند نوشتند به دلیل فصلی بودن شرکت در ماههایی که تولید کاهش می یابد طرفین براساس ماده ۱۰ قانون مدنی بارضایت و اطلاع ایشان مرخصی بدون حقوق رد می شود و این امر جزء اختیارات کارفرماست .آیا این ماده اجازه بیکارکردن کارگر بدون حقوق درموارد دلخواه رو به کارفرما می دهد؟

پاسخ: نه چنین چیزی نیست. ماده 10 قانون مدنی می گوید: "قراردادهای خصوصی نسبت به کسانی که آن را منعقد نموده اند در صورتی که مخالف صریح قانون نباشد، نافذ است". مرخصی بدون حقوق برای چنین شرکتی مخلف صریح قانون کار است و چون قانون کار قانون آمره است ماده 10 قانون مدنی در این مورد نافذ نیست.

 در صورتیکه نیاز به مشاوره رایگان دارید یا می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید از طریق شماره واتساپ 09333644122 برای ما پیام متنی یا صوتی بگذارید . با شماره اعلام شده تماس نگیرید زیرا به علت زیادی تماس ها متاسفانه امکان پاسخگویی نداریم. قول می دهیم در سریعترین زمان ممکن پاسخ شما را بدهیم.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

حقوق ازکارافتادگی 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

دیه شکستگی بینی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

بیماری هایی که شامل ازکارافتادگی می شود؟

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر