دریافت دیه از راننده مقصر حادثه

 

حسین: سلام! وقت بخیر!  دخترم در تاریخ1400/2/3 سرنشین اتومبیل پراید بوده که بعلت عدم کنترل اتومبیل توسط راننده و واژگونی دخترم دچار پارگی سر و شکستگی مهره سوم گردن شده است. درصحنه تصادف ،آمبولانس و مامورین حضور پیدا کردند.

دخترم با آمبولانس به بیمارستان رسانده شد و اتومبیل به پارکینگ انتقال داده شد و راننده هم بعلت شکستگی بینی به بیمارستان رسانده شد. ولی بعد یکی دو ساعت راننده تاگهان از بیمارستان خارج شد و تا امروز خودش را به پاسگاه معرفی نکرد و اتومبیل کماکان در پارکینگ هست.

ما دادسرا شکایت ترسیم کردیم و دخترم راپزشک قانونی بردیم ومراحل کار را ادامه می دهیم. سوال من این است اگر راننده برای ارائه بیمه نامه یا مدارک دیگر پاسگاه نرود چگونه می توانیم دیه فرزتد خود را بگیریم ؟ اتومبیل بیمه نامه دارد وسرقتی نیست و رانتده گواهینامه دارد .راننده چون از بیمارستان گریخت می ترسد خودش را معرفی کند. لطفا جواب سوالم را بدهید .باتشکر؟

پاسخ: معمولا در این گونه مواقع دو حالت دارد. قاضی می تواند درخواست استعلام بیمه نامه ماشین را دهد و در صورت تائید بودن درخواست پرداخت دیه از طریق شرکت بیمه را می دهد. می تواند هم مستقیم شما را به صندوق تامین خسارات بدنی معرفی کند. روش اول سرعتر است و بهتر است چنین درخواستی از قاضی داشته باشید. البته قاضی می تواند درخواست جلب متهم را هم بدهد. علت فرارش را نمی دانم چه بوده است چون جرم تصادف غیر عمد بوده است و زندان ندارد ولی فرارش عمد بوده است و زندان و جریمه نقدی دارد.

قبول وکالت پرونده های شما:

تنظیم دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه و اظهارنامه برای هیات های موضوع قانون کار، دیوان عدالت اداری ، شورای حل اختلاف و مراجع قضایی و تنظیم قراردادهای کاری. پیگیری پرونده های تامین اجتماعی مانند بیمه بیکاری، احراز سوابق بیمه ای، احراز شرایط بازنشستگی، مستمری بازنشستگی، حق بیمه قراردادهای پیمانی و گرفتن مفاصاحساب بیمه ای، شرکت در هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات سازمان. پیگیری پرونده های کارگری و کارفرمایی در هیات های تشخیص، حل اختلاف اداره کار و دیوان عدالت اداری. پیگیری پرونده های مرتبط با دیه در پزشکی قانونی و دیگر مراجع قضایی . در صورتیکه می خواهید پرونده تان را به ما بسپارید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید

مشاوره رایگان تلفنی :

سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل :

سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید

مشاوره رایگان از طریق تلگرام :

شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد.بر روی لینک تلگرام کلیک کنید.

پاسخگویی از طریق صفحه اینستاگرام:

شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید:

https://www.instagram.com/bimego.ir/