شکایت برای دریافت دیه

 

نغمه جهاندوست: سلام خسته نباشید! همسرم درحین کار دچار حادثه سقوط از ارتفاع شده و ساق پایش از سه جا شکسته و سرش و کتفشم همینطور! با توجه به اینکه همسرمم بازنشسته است و این حادثه درشغل دوم که به صورت روزمزد در یک شرکت ساختمانی مشغول بود اتفاق افتاده شرکت بیمه مسولیت داره و 50 تومان دیه برای شوهرم درنطرگرفتند ولی هزینه هایی که کردیم بیشتر از 60 تومنه! حالا ما می خواهیم شکایت کنیم ولی مارا تهدید کردند که شما بازنشسته ای اگه شکایت کنی حقوقت قطع می شود. اگر امکان داره راهنمایی کنید که چی کارباید بکنم؟

پاسخ: بابت هزینه های درمانی انجام شده باید جداگانه به دادگاه عمومی منطقه شکایت کنید. این مووضع ربطی به تامین اجتماعی ندارد. البته اگر کسی گزارش کند که به صورت دائمی در شرکتی کار می کردید ممکن است تامین اجتماعی ایراد بگیرد ولی در مورد کارگران روزمزد بدون قرارداد معمولا چنین اتفاقی نمی افتد. اگر خواستید می توانیم متن شکایت تان را بنویسیم.

قبول وکالت پرونده های شما:

تنظیم دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه و اظهارنامه برای هیات های موضوع قانون کار، دیوان عدالت اداری ، شورای حل اختلاف و مراجع قضایی و تنظیم قراردادهای کاری. پیگیری پرونده های تامین اجتماعی مانند بیمه بیکاری، احراز سوابق بیمه ای، احراز شرایط بازنشستگی، مستمری بازنشستگی، حق بیمه قراردادهای پیمانی و گرفتن مفاصاحساب بیمه ای، شرکت در هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات سازمان. پیگیری پرونده های کارگری و کارفرمایی در هیات های تشخیص، حل اختلاف اداره کار و دیوان عدالت اداری. پیگیری پرونده های مرتبط با دیه در پزشکی قانونی و دیگر مراجع قضایی . در صورتیکه می خواهید پرونده تان را به ما بسپارید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید

مشاوره رایگان تلفنی :

سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل :

سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید

مشاوره رایگان از طریق تلگرام :

شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد.بر روی لینک تلگرام کلیک کنید.

پاسخگویی از طریق صفحه اینستاگرام:

شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید:

https://www.instagram.com/bimego.ir/