آیا بیمه بیکاری به کارگاه خانوادگی تعلق می گیرد؟

 

افسانه تهرانی: من دریک کارگاه خانوادگی کار می کنم. مادرم صاحب آن است. مدت سیزده سال حق بیمه پرداخت کردیم. بدون آنکه بدانیم کارگاهمان خانوادگی است و شامل قانون کار نمی شود. مطابق کارگاههای عادی حق بیمه پرداختیم و در لیست ارسالی بیمه بیکاری ومزایا را لحاظ کردیم و کد کارگاهی هم داریم.

 در زمان ثبت نام بیمه نمی‌دانستیم کارگاه ما خانوادگی محسوب می شود و مسوول ثبت نام هم چیزی نگفت . در سال ۹۷ پس از گذشت ده سال از پرداخت حق بیمه عادی تازه متوجه شدیم که کارگاه ما شامل قانون کار نمی شود. حالا سوالم این است تکلیف بیمه های بیکاری و مزایایی که پرداخت کردیم و به ما تعلق نداشته چه می شود؟ آیا بیمه از کار افتادگی به ما تعلق می گیرد یا نه؟در زمان بازنشستگی حقوق ما به چه صورت محاسبه می شود؟

پاسخ: ازکارافتادگی و بازنشستگی تان فرقی با بیمه شدگان دیگر نمی کند. فقط بیمه بیکاری به شما تعلق نمی گیرد. مبالغی که بابت بیمه بیکاری داده اید قابل بازگشت نیست.

قبول وکالت پرونده های شما:

تنظیم دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه و اظهارنامه برای هیات های موضوع قانون کار، دیوان عدالت اداری ، شورای حل اختلاف و مراجع قضایی و تنظیم قراردادهای کاری. پیگیری پرونده های تامین اجتماعی مانند بیمه بیکاری، احراز سوابق بیمه ای، احراز شرایط بازنشستگی، مستمری بازنشستگی، حق بیمه قراردادهای پیمانی و گرفتن مفاصاحساب بیمه ای، شرکت در هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات سازمان. پیگیری پرونده های کارگری و کارفرمایی در هیات های تشخیص، حل اختلاف اداره کار و دیوان عدالت اداری. پیگیری پرونده های مرتبط با دیه در پزشکی قانونی و دیگر مراجع قضایی . در صورتیکه می خواهید پرونده تان را به ما بسپارید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید

مشاوره رایگان تلفنی :

سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل :

سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید

مشاوره رایگان از طریق تلگرام :

شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد.بر روی لینک تلگرام کلیک کنید.

پاسخگویی از طریق صفحه اینستاگرام:

شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید:

https://www.instagram.com/bimego.ir/


پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

دیه شکستگی بینی در سال 1400

مقصر تصادف در هنگام باز کردن درب خودرو

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر