شکایت از صاحب نانوایی

 

مجتبی: سلام! بنده ازکارفرما شکایت کردم بابت چند ماه بیمه، حقوق معوقه، اضافه کاری، پاداش و سنوات. متاسفانه نانوایی هیچ مدرکی از لحاظ فیش حقوقی یا قراردادی دست کارگر نمی دهند. اما پرینت بانکی دارم که ریخته بحسابم ونامه ای که به بازرس بیمه دادم و رفتند اونجا در حال تعمیر تنور بودش البته خودمم توی نامه نوشتم در حال تعمیر!

یک شکایت خوب و درست نوشتم. البته تامین اجتماعی هم میگه که کارفرمای شما بد حسابه! کلی بدهی قبلی داره بعدشم بدون اینکه به من بگه نانوایی را دادش اجاره! من هم دو ماه بیکار شدم. هرچی نماس می گرفتم جواب نمی داد.

بعدشم می توانم بابت این دو ماه که بیکار شدم و درخواست حقوق کنم؟ خودش کارفرما همش می گفت که تو شاطر منی! بجز تو کسی رو ندارم که یدفعه شنیدم دادش اجاره. خلاصه کلی خسارت به زندگیم زد. بعدشم بزرگوار چند بار پیام دادم جواب منو ندادید؟ درمورد ماههایی که سالهای مثلا ۱۵سال پیش را می توانم با شکایت زنده کنم رد نشده برام برای بازنستگی ۲۰ماه کم دارم؟

پاسخ: باید در شکایت تان به اداره کار همه موارد فوق را بنویسید. نمی توانید بابت 2 ماه بیکاری شکایت کنید چون اینجا دیگر راه نمی افتد. البته قانونا می توانید بابت حق السعی ماه های فوق شکایت کنید ولی عملا چیزی تعلق نمی گیرد. چند سری به این سوال ها جواب دادم. از دفاتر خدمات دولت الکترونیک یوزر و پسورد بگیرید و در سایت اداره کار شکایت کنید. بهتر است بنویسید کسی شکایت تان را بنویسد.

قبول وکالت پرونده های شما:

تنظیم دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه و اظهارنامه برای هیات های موضوع قانون کار، دیوان عدالت اداری ، شورای حل اختلاف و مراجع قضایی و تنظیم قراردادهای کاری. پیگیری پرونده های تامین اجتماعی مانند بیمه بیکاری، احراز سوابق بیمه ای، احراز شرایط بازنشستگی، مستمری بازنشستگی، حق بیمه قراردادهای پیمانی و گرفتن مفاصاحساب بیمه ای، شرکت در هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات سازمان. پیگیری پرونده های کارگری و کارفرمایی در هیات های تشخیص، حل اختلاف اداره کار و دیوان عدالت اداری. پیگیری پرونده های مرتبط با دیه در پزشکی قانونی و دیگر مراجع قضایی . در صورتیکه می خواهید پرونده تان را به ما بسپارید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید

مشاوره رایگان تلفنی :

سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل :

سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید

مشاوره رایگان از طریق تلگرام :

شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد.بر روی لینک تلگرام کلیک کنید.

پاسخگویی از طریق صفحه اینستاگرام:

شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید:

https://www.instagram.com/bimego.ir/


پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

مقصر تصادف در هنگام باز کردن درب خودرو

محاسبه دیه پارگی رباط قدامی به نرخ 1400

شما از حمایت درمانی برخوردار نمی باشید یعنی چه؟

بررسی سختی کار راننده لیفتراک

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر