شکایت از صاحب نانوایی

 

مجتبی: سلام! بنده ازکارفرما شکایت کردم بابت چند ماه بیمه، حقوق معوقه، اضافه کاری، پاداش و سنوات. متاسفانه نانوایی هیچ مدرکی از لحاظ فیش حقوقی یا قراردادی دست کارگر نمی دهند. اما پرینت بانکی دارم که ریخته بحسابم ونامه ای که به بازرس بیمه دادم و رفتند اونجا در حال تعمیر تنور بودش البته خودمم توی نامه نوشتم در حال تعمیر!

یک شکایت خوب و درست نوشتم. البته تامین اجتماعی هم میگه که کارفرمای شما بد حسابه! کلی بدهی قبلی داره بعدشم بدون اینکه به من بگه نانوایی را دادش اجاره! من هم دو ماه بیکار شدم. هرچی نماس می گرفتم جواب نمی داد.

بعدشم می توانم بابت این دو ماه که بیکار شدم و درخواست حقوق کنم؟ خودش کارفرما همش می گفت که تو شاطر منی! بجز تو کسی رو ندارم که یدفعه شنیدم دادش اجاره. خلاصه کلی خسارت به زندگیم زد. بعدشم بزرگوار چند بار پیام دادم جواب منو ندادید؟ درمورد ماههایی که سالهای مثلا ۱۵سال پیش را می توانم با شکایت زنده کنم رد نشده برام برای بازنستگی ۲۰ماه کم دارم؟

پاسخ: باید در شکایت تان به اداره کار همه موارد فوق را بنویسید. نمی توانید بابت 2 ماه بیکاری شکایت کنید چون اینجا دیگر راه نمی افتد. البته قانونا می توانید بابت حق السعی ماه های فوق شکایت کنید ولی عملا چیزی تعلق نمی گیرد. چند سری به این سوال ها جواب دادم. از دفاتر خدمات دولت الکترونیک یوزر و پسورد بگیرید و در سایت اداره کار شکایت کنید. بهتر است بنویسید کسی شکایت تان را بنویسد.

در صورتیکه می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید و یا با ما در زمینه بیمه مشاوره نمایید می توانید از طریق لینک زیر در پیام رسان تلگرام با ما تماس بگیرید. ما پرونده شما را در سریعترین زمان ممکن انجام می دهیم و در پایان کار و به نتیجه رسیدن پرونده با ارزان ترین مبلغ ممکن از شما هزینه دریافت می کنیم. در صورت به نتیجه نرسیدن پولی نمی گیریم. بنابراین با خیال راحت پرونده تان را به ما بسپارید.

پست‌های معروف از این وبلاگ

حقوق بازنشستگی بیمه روستاییان و عشایر چقدر است ؟

بیماری هایی که شامل ازکارافتادگی می شود؟

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

حقوق ازکارافتادگی 1400

پایه حقوق وزارت کار برای دیپلم و لیسانس و فوق لیسانس و دکترا در سال 1401 چقدر است ؟

مبلغ کمک هزینه عینک در سال 1401

پیگیری اینترنتی ازکارافتادگی در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

ثبت نام بیمه کارگران ساختمانی در سال 1401

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر