شکایت برای بیمه به دیوان عدالت اداری

 

سید راض احمدزاده: با سلام! بنده از سال 1381 در کارگاهی مشغول بکار هستم.تا پایان سال 99 کار کردم.  در کل حدود 5 سال سابقه بیمه برای بنده ارسال نشده است که از طریق طرح دعوی در اداره کار اقدام کردم و هیات تشخیص رابطه کارگر و کارفرمایی را به استناد مواد 2و3 احراز کرد و کارکرد بنده نیز از سال 81 الی 99 تایید شد.ولی نسبت به پرداخت کسر بیمه نوشته طبق خواسته خواهان مبنی بر بیمه سال 99 کارفرما را ملزم کرده به واریز بیمه سال 99.

چون بنا به دلایلی گفتم که فقط سوابق کسری چندسال اخیر از سال 94 به بعد را واریز کند.که حدود 2 سال می شد. البته این را بصورت شفاهی گفتم ولی در صورتجلسه از ابتدا را خواستم.از سال 81 تا 99 کل کسری بیمه واریز شود. حال هیات فقط چندماه 99 را رای داده است.

در حالیکه مباحثی چون حداقل حقوق و واریز حق بیمه جز قواعد آمره استو اگر هم کارگر کتبا بنویسد بیمه نمی خواهم ولی می تواند بعدا طرح دعوی نسبت به واریز بیمه مطرح کند. الان مدت اعتراض تمام شده است و رای قطعی شده است. الان برای مطالبه بیمه می توانم به استناد این رای که کارکرد 18سال تایید کرده است مجدد طرح دعوی کنم. نسبت به واریز مابقی کسری بیمه قبل از سال 99 .یا اینکه باید از دیوان اقدام کنم؟

پاسخ: اگر در دادخواست تان در هیات تشخیص اداره کار حق بیمه کل این دوران را درخواست کرده اید باید در دیوان عدالت دادخواست دهید. اگر در دادخواست تان فقط یک سال را مطرح کرده اید می توانید مجددا به اداره کار درخواست دهید.

 در صورتیکه نیاز به مشاوره رایگان دارید یا می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید از طریق شماره واتساپ 09333644122 برای ما پیام متنی یا صوتی بگذارید . با شماره اعلام شده تماس نگیرید زیرا به علت زیادی تماس ها متاسفانه امکان پاسخگویی نداریم. قول می دهیم در سریعترین زمان ممکن پاسخ شما را بدهیم.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

حقوق ازکارافتادگی 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

دیه شکستگی بینی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

بیماری هایی که شامل ازکارافتادگی می شود؟

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر