شکایت برای دریافت دیه بعد از چند سال

 پارسا: سلام خسته نباشید! خواستم در مورد این مسئله از شما از شما مشورت بگیرم. من از پارسال از ۱۵ فروردین توی مغازه مکانیکی شروع به کار کردم. حدودا بعد از یک ماه در حین کار صورتم ضربه خورد و دماغم شکست. بعد از اینکه رفتم بیمارستان که عمل کردم حدود ۱۰ روز هم استراحت داشتم.چون مغازه نه بیمه داشت نه مجوز کسب و کار من شکایت نکردم و صاحب کار گفت که شکایت نکن و همینجا کار کن و از این حرفا…! حالا بعد از یک سال خواستم که ببینم میشه اون پرونده رو که توی بیمارستان  موجوده رو بیارم و درخواست بیمه کنم؟و اینکه پارسال ۱۷ سالم بود و به سن قانونی نرسیده بودم ولی الان ۱۸ سالم شده.با کمال تشکر از وقتی که گذاشتید؟ 

احتمالا منظورتان دریافت دیه از کارفرما است. ببینید شما برای دریافت دیه از کارفرما چند شرط نیاز دارید یک اینکه پرونده بیمارستانی را داشته باشید چون حدود یک سال از این ماجرا گذشته به اینکه باید مدارکی داشته باشید که این حادثه در محیط کار برایتان اتفاق افتاد. بنابراین یا اورژانس باید در محل کار حاضر شده باشد یا حادثه توسط کلانتری گزارش شده باشد و یا اینکه مدارک دیگری وجود داشته باشد که اثبات کند که این حادثه در محل کار اتفاق افتاده است. مدارک باید به اندازه کافی باشد که بازرس اداره کار یا کارشناس دادگستری بتوانند میزان مقصر بودن کارفرما را تشخیص دهند چون لزوماً هر حادثه ای در محیط کار مرتبط با کارفرما نمی باشد و ممکن است خود شما هم مقصر باشید. شما می توانید پرونده بیمارستانی را گرفته و از طریق دادسرا یا کلانتری شکایت کنید ولی کلانتری یا دادسرا از شما مدارکی می خواهند که اثبات کنند در محل حادثه این اتفاق برای شما روی داده است اگر می‌توانید چنین کاری کنید به نظر من درخواست دهید وگرنه احتمال زیاد به نتیجه نخواهید رسید.


در صورتیکه می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید و یا با ما در زمینه بیمه مشاوره نمایید می توانید از طریق لینک زیر در پیام رسان ایتا با ما تماس بگیرید. ما پرونده شما را در سریعترین زمان ممکن انجام می دهیم و در پایان کار و به نتیجه رسیدن پرونده با ارزان ترین مبلغ ممکن از شما هزینه دریافت می کنیم. در صورت به نتیجه نرسیدن پولی نمی گیریم. بنابراین با خیال راحت پرونده تان را به ما بسپارید.

پست‌های معروف از این وبلاگ

حقوق بازنشستگی بیمه روستاییان و عشایر چقدر است ؟

بیماری هایی که شامل ازکارافتادگی می شود؟

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پایه حقوق وزارت کار برای دیپلم و لیسانس و فوق لیسانس و دکترا در سال 1401 چقدر است ؟

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

مبلغ کمک هزینه عینک در سال 1401

حقوق ازکارافتادگی 1400

پیگیری اینترنتی ازکارافتادگی در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

ثبت نام بیمه کارگران ساختمانی در سال 1401

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر