شکایت برای دریافت دیه بعد از چند سال

 پارسا: سلام خسته نباشید! خواستم در مورد این مسئله از شما از شما مشورت بگیرم. من از پارسال از ۱۵ فروردین توی مغازه مکانیکی شروع به کار کردم. حدودا بعد از یک ماه در حین کار صورتم ضربه خورد و دماغم شکست. بعد از اینکه رفتم بیمارستان که عمل کردم حدود ۱۰ روز هم استراحت داشتم.چون مغازه نه بیمه داشت نه مجوز کسب و کار من شکایت نکردم و صاحب کار گفت که شکایت نکن و همینجا کار کن و از این حرفا…! حالا بعد از یک سال خواستم که ببینم میشه اون پرونده رو که توی بیمارستان  موجوده رو بیارم و درخواست بیمه کنم؟و اینکه پارسال ۱۷ سالم بود و به سن قانونی نرسیده بودم ولی الان ۱۸ سالم شده.با کمال تشکر از وقتی که گذاشتید؟ 

احتمالا منظورتان دریافت دیه از کارفرما است. ببینید شما برای دریافت دیه از کارفرما چند شرط نیاز دارید یک اینکه پرونده بیمارستانی را داشته باشید چون حدود یک سال از این ماجرا گذشته به اینکه باید مدارکی داشته باشید که این حادثه در محیط کار برایتان اتفاق افتاد. بنابراین یا اورژانس باید در محل کار حاضر شده باشد یا حادثه توسط کلانتری گزارش شده باشد و یا اینکه مدارک دیگری وجود داشته باشد که اثبات کند که این حادثه در محل کار اتفاق افتاده است. مدارک باید به اندازه کافی باشد که بازرس اداره کار یا کارشناس دادگستری بتوانند میزان مقصر بودن کارفرما را تشخیص دهند چون لزوماً هر حادثه ای در محیط کار مرتبط با کارفرما نمی باشد و ممکن است خود شما هم مقصر باشید. شما می توانید پرونده بیمارستانی را گرفته و از طریق دادسرا یا کلانتری شکایت کنید ولی کلانتری یا دادسرا از شما مدارکی می خواهند که اثبات کنند در محل حادثه این اتفاق برای شما روی داده است اگر می‌توانید چنین کاری کنید به نظر من درخواست دهید وگرنه احتمال زیاد به نتیجه نخواهید رسید.


قبول وکالت پرونده های شما:

تنظیم دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه و اظهارنامه برای هیات های موضوع قانون کار، دیوان عدالت اداری ، شورای حل اختلاف و مراجع قضایی و تنظیم قراردادهای کاری. پیگیری پرونده های تامین اجتماعی مانند بیمه بیکاری، احراز سوابق بیمه ای، احراز شرایط بازنشستگی، مستمری بازنشستگی، حق بیمه قراردادهای پیمانی و گرفتن مفاصاحساب بیمه ای، شرکت در هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات سازمان. پیگیری پرونده های کارگری و کارفرمایی در هیات های تشخیص، حل اختلاف اداره کار و دیوان عدالت اداری. پیگیری پرونده های مرتبط با دیه در پزشکی قانونی و دیگر مراجع قضایی . در صورتیکه می خواهید پرونده تان را به ما بسپارید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید

مشاوره رایگان تلفنی :

سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل :

سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید

مشاوره رایگان از طریق تلگرام :

شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد.بر روی لینک تلگرام کلیک کنید.

پاسخگویی از طریق صفحه اینستاگرام:

شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید:

https://www.instagram.com/bimego.ir/


پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

مقصر تصادف در هنگام باز کردن درب خودرو

محاسبه دیه پارگی رباط قدامی به نرخ 1400

شما از حمایت درمانی برخوردار نمی باشید یعنی چه؟

بررسی سختی کار راننده لیفتراک

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر