شکایت به دیوان عدالت اداری از صندوق آینده ساز

 دختر مجردی که شغل و درآمدی ندارد و بیمه پرداز بیمه اختیاری زنان خانه دار تامین اجتماعی است توسط صندوق بازنشستگی پدر، از تحت تکفل پدر خارج شده در حالی که دختر هنوز به سن بازنشستگی و دریافت حقوق از تامین اجتماعی نرسیده و فقط شش سال حق بیمه پرداخت کرده است. برای شکایت از صندوق بازنشستگی پدر  و اثبات حق خود ، ماده قانونی یا بخشنامه ای برای استناد به دادگاه وجود دارد؟ در دادخواست ، قسمت خواهان، اسم دختر باید ذکر شود یا پدر؟ خودم فکر میکنم دختر ، ذینفع است.به نظر شما راه مسالمت آمیز دیگری غیر از شکایت برای نتیجه گیری وجود دارد؟

اگر منظورتان شکایت از صندوق آینده ساز است باید قوانین این صندوق را مطالعه کنید تا بر اساس آن شکایت کنید. تا آن‌جا که می‌دانم قوانین کلی بازنشستگی تمام صندوق ها یکسان است. طبق قانون دختر اگر شاغل نباشد و ازدواج نکرده باشد می تواند تحت تکفل پدر خود قرار گیرد و پرداخت حق بیمه به خودی خود به معنای شاغل بودن نامبرده نمی باشد. البته اگر بازنشسته شود دیگر نمی تواند از حقوق پدر استفاده کند و تنها راهی که وجود دارد شکایت به دیوان عدالت اداری می باشد راه مسالمت‌آمیز دیگری به نظرم نمی‌رسد.


قبول وکالت پرونده های شما:

تنظیم دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه و اظهارنامه برای هیات های موضوع قانون کار، دیوان عدالت اداری ، شورای حل اختلاف و مراجع قضایی و تنظیم قراردادهای کاری. پیگیری پرونده های تامین اجتماعی مانند بیمه بیکاری، احراز سوابق بیمه ای، احراز شرایط بازنشستگی، مستمری بازنشستگی، حق بیمه قراردادهای پیمانی و گرفتن مفاصاحساب بیمه ای، شرکت در هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات سازمان. پیگیری پرونده های کارگری و کارفرمایی در هیات های تشخیص، حل اختلاف اداره کار و دیوان عدالت اداری. پیگیری پرونده های مرتبط با دیه در پزشکی قانونی و دیگر مراجع قضایی . در صورتیکه می خواهید پرونده تان را به ما بسپارید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید

مشاوره رایگان تلفنی :

سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل :

سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید

مشاوره رایگان از طریق تلگرام :

شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد.بر روی لینک تلگرام کلیک کنید.

پاسخگویی از طریق صفحه اینستاگرام:

شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید:

https://www.instagram.com/bimego.ir/


پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

مقصر تصادف در هنگام باز کردن درب خودرو

محاسبه دیه پارگی رباط قدامی به نرخ 1400

شما از حمایت درمانی برخوردار نمی باشید یعنی چه؟

بررسی سختی کار راننده لیفتراک

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر