حق بیمه تامین اجتماعی پرستار خانگی

 سلام وقت به خیر! ببخشید سوالی داشتم! ما از طریق شرکت خدماتی پرستار برای مدت ۶ ماه جهت مراقبت از سالمند به کارگیری کرده ایم ولی شرکت نیروی خویش را تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار نداده و در قرارداد قید نموده فقط پوشش مسئولیت و حوادث و از نیروی کار امضا گرفته اند. آیا این قرارداد صحیح میباشد و پرستار میتواند شکایت و پیگیری نماید؟ در آینده برای ما دردسر ساز نمیشود؟ و آیا تامین اجتماعی تمهیداتی برای این قشر پرستاران که از سالمندان مراقبت می کنند جهت پرداخت حق بیمه در نظر گرفته است با خیر؟ با سپاس ؟


پاسخ به خانمی به نام فاطمه که این سوال را در تلگرام از بنده پرسیده است و بنده فکر می‌کنم که قبلاً یک‌بار از طریق سایت این سوال را به گونه‌ای دیگر جواب داده‌ام باید بگویم که شرکت مربوطه وظیفه دارد که بیمه تامین اجتماعی کارگر تحت پوشش خویش را انجام دهد. شرکت در این وضعیت دخالت پیمانکار دارد که باید حق بیمه را پرداخت نماید و شما کارفرما هستید . با این حال در صورتی که مشکلی برایش پیش بیاید کارفرمای مربوطه شرکت مقصر است و باید جریمه های مربوطه را پرداخت کند .البته تامین اجتماعی نشان داده است که ممکن است شما را هم جریمه کند .کارگر در قبال انجام هر کاری که دستمزد می‌گیرد طبق ماده ۱۴۸ قانون کار باید حق بیمه پرداخت شود.


 در صورتیکه نیاز به مشاوره رایگان دارید یا می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید از طریق شماره واتساپ 09333644122 برای ما پیام متنی یا صوتی بگذارید . با شماره اعلام شده تماس نگیرید زیرا به علت زیادی تماس ها متاسفانه امکان پاسخگویی نداریم. قول می دهیم در سریعترین زمان ممکن پاسخ شما را بدهیم.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

حقوق ازکارافتادگی 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

دیه شکستگی بینی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

بیماری هایی که شامل ازکارافتادگی می شود؟

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر