شرایط بیمه تامین اجتماعی برای کفالت مادر و پدر

 دوست عزیزی در اینستاگرام از بنده سوال پرسیدند که پدرشان برادرشان را به صورت اجباری بیمه کرده است حالا سوال شان این است که یا برادرشان می توانند پدر و مادرشان را بیمه کنند یا نه چون پدر و مادرشان هردو بالای ۶۰ سال سن دارند و باید بیمه شود؟

در پاسخ به سوال شما دوست عزیز من باید بگویم که قطعاً پدرشان را نمی‌توانند چون پدرشان خودشان کارفرما بودند و وقتی کارفرما باشد یعنی درآمد دارند که بتواند از عهده هزینه‌های خودشان در بیاد و کارفرمایان باید خودشان خودشان را بیمه کند و مورد مادرشان هم تقریبا می‌توان گفت که نمی‌تواند چون مادرشان در ابتدا زیرمجموعه پدرشان هستند که قانونا درآمد دارد و تنها شرط بالای ۶۰ سال بودن ملاک و تحت تکفل قرار دادن نمی‌باشد بلکه نداشتن درآمد کافی هم یکی دیگر از شرط ها می‌باشد که چون پدرشان درآمد کافی قانونا دارند که بتوانند هزینه مادرشان را پرداخت کنند بنابراین برادرشان نمی‌توانند مادر را تحت تکفل خود در آورد .


در صورتیکه می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید و یا با ما در زمینه بیمه مشاوره نمایید می توانید از طریق لینک زیر در پیام رسان ایتا با ما تماس بگیرید. ما پرونده شما را در سریعترین زمان ممکن انجام می دهیم و در پایان کار و به نتیجه رسیدن پرونده با ارزان ترین مبلغ ممکن از شما هزینه دریافت می کنیم. در صورت به نتیجه نرسیدن پولی نمی گیریم. بنابراین با خیال راحت پرونده تان را به ما بسپارید.

پست‌های معروف از این وبلاگ

حقوق بازنشستگی بیمه روستاییان و عشایر چقدر است ؟

بیماری هایی که شامل ازکارافتادگی می شود؟

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پایه حقوق وزارت کار برای دیپلم و لیسانس و فوق لیسانس و دکترا در سال 1401 چقدر است ؟

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

مبلغ کمک هزینه عینک در سال 1401

حقوق ازکارافتادگی 1400

پیگیری اینترنتی ازکارافتادگی در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

ثبت نام بیمه کارگران ساختمانی در سال 1401

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر