ثبت ترک کار در چه زمانی باشد؟

 شرکت ما در آذر 98 توسط شعبه عدم فعالیت کارگاهی شد و ما نتوانستیم لیست بیمه آذر رو رد کنیم در صورتی که مدیرعامل همچنان فعالیت در شرکت داشتند. امروز در هیات بدوی من اعلام کردم که ایشون برای شرکت کار میکردند و حق بیمه رو پرداخت میکنیم و سابقه ایشون هم به مشکل نمیخوره. سوالی که الان مطرح شده برام اینه که ایشون از 1400.01.01 در شرکت دیگه ای لیست براشون رد میشه و هنوز در شرکت ما ترک کار براشون لحاظ نشده است .من ترک کار ایشون رو کی بزنم که به مشکلی بر نخورند ؟اگر 1400.01.01 ترک کار بزنم توی لیست تیرماه 1400 ، بابت سال 99 هم براشون سابقه فعالیت لحاظ میشه و مجدد ابلاغیه میاد برای ما؟ اگر بله بر چه مبنایی لحاظ میشه ؟ همون حق بیمه سال 98 که براشون بیمه رد میشد؟

در پاسخ به سوال شما باید بگویم که قانونا باید از همان1 فروردین 1400 ترک کار ایشان را ثبت کنید. البته تامین اجتماعی این‌گونه برخورد نمی‌کنند یعنی احتمالاً از آذر ۹۸ تا همین تیرماه ۱۴۰۰ را برای ایشان کارکرد نظر می‌گیرد و حق بیمه را به نرخ روز محاسبه می‌کند یعنی اینکه یا حق بیمه این دو سال را بر اساس جریمه های مربوطه در نظر می گیرد یا حق بیمه را به نرخ روز حساب می‌کند متأسفانه بر اساس تاریخی که شما ثبت می کنید حق بیمه را محاسبه نمی کند. به نظر بنده شما همان ابتدای امسال ترک کار را بزنید.


قبول وکالت پرونده های شما:

تنظیم دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه و اظهارنامه برای هیات های موضوع قانون کار، دیوان عدالت اداری ، شورای حل اختلاف و مراجع قضایی و تنظیم قراردادهای کاری. پیگیری پرونده های تامین اجتماعی مانند بیمه بیکاری، احراز سوابق بیمه ای، احراز شرایط بازنشستگی، مستمری بازنشستگی، حق بیمه قراردادهای پیمانی و گرفتن مفاصاحساب بیمه ای، شرکت در هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات سازمان. پیگیری پرونده های کارگری و کارفرمایی در هیات های تشخیص، حل اختلاف اداره کار و دیوان عدالت اداری. پیگیری پرونده های مرتبط با دیه در پزشکی قانونی و دیگر مراجع قضایی . در صورتیکه می خواهید پرونده تان را به ما بسپارید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید

مشاوره رایگان تلفنی :

سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل :

سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید

مشاوره رایگان از طریق تلگرام :

شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد.بر روی لینک تلگرام کلیک کنید.

پاسخگویی از طریق صفحه اینستاگرام:

شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید:

https://www.instagram.com/bimego.ir/