تاخیر در پرداخت حق بیمه قراردادهای پیمانی به تامین اجتماعی

 سلام! من درسال ۹۸ یک قرارداد پیمانکاری با بخش دولتی  داشتم.  الان به من  اطلاع دادند که بدهی مطالباتی دارم.  پس از مراجعه متوجه شدم مبلغ حدود ده میلیون باید پرداخت نمایم. با توجه به اینکه بنده کلیه حق بیمه ها را سر وقت پرداخت کرده ام براساس سه نفر کارگر  ولی می گویند این مبلغ راهم باید پرداخت کنم. البته  حق اعتراض هم دارم؟ .لذا میخواستم ببینم اولا در صورت ثبت اعتراض در صورت تاخیر در رسیدگی جریمه ۲۲درصدی به این بدهی ها تعلق میگیرد یا نه؟  ضمنا چطور می توانم در مورد کسر نمودن مبلغ بدهی اعتراض خودم را اعلام کنم. در ضمن دو نفر از سه نفر کارگرای بنده هم فرزندان خودم بوده اند ؟

در پاسخ به سوال شما دوست عزیز بنده نمی دانم این ۲۲ درصد جریمه را از کجا آورده اید ولی معمولاً در صورت تأخیر در پرداخت حق بیمه یا جریمه آن باز هم جریمه مضاعف به کل بدهی تعلق میگیرد. شما باید به شعبه بیمه مراجعه کنید و درخواست بررسی موضوع در کمیته بدوی تعیین مطالبات سازمان را بکنید و اگر رد شد یک بار دیگر هم می توانید در کمیته تجدید نظر تعیین مطالبات سازمان تامین اجتماعی اعتراض کنید و حتی اعتراض سومی هم می توانید از طریق دیوان عدالت اداری انجام دهید که به نظر شخص بنده ارزش ندارد و مبلغ در آن حدی نیست که به دیوان شکایت کنید چون  روند شکایت و اعتراض ها طولانی‌تر شود و مبلغ بدهی شما هم بیشتر می‌شود در مجموع فکر کنم شما حق بیمه را بر اساس سه نفر کارگر پرداخت کرده اید به صورت ماهیانه ولی حق بیمه آن قرارداد  بر اساس حق بیمه مقطوع قراردادهای پیمانی محاسبه شده است و در نتیجه با وجود پرداخت حق بیمه کارگران تان مبلغ بیشتری نیز باید پرداخت کنید. البته باید قرارداد باشد تا بتوان بر اساس آن میزان حق بیمه را تعیین کرد ولی حدس میزنم که مشکل چنین چیزی باشد. اینکه کارگران فرزند شما بودند یا نبودند تفاوت خاصی هم نمی کند.
 در صورتیکه نیاز به مشاوره رایگان دارید یا می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید از طریق شماره واتساپ 09333644122 برای ما پیام متنی یا صوتی بگذارید . با شماره اعلام شده تماس نگیرید زیرا به علت زیادی تماس ها متاسفانه امکان پاسخگویی نداریم. قول می دهیم در سریعترین زمان ممکن پاسخ شما را بدهیم.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

دیه شکستگی بینی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

حقوق ازکارافتادگی 1400

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر