تاخیر در پرداخت حق بیمه قراردادهای پیمانی به تامین اجتماعی

 سلام! من درسال ۹۸ یک قرارداد پیمانکاری با بخش دولتی  داشتم.  الان به من  اطلاع دادند که بدهی مطالباتی دارم.  پس از مراجعه متوجه شدم مبلغ حدود ده میلیون باید پرداخت نمایم. با توجه به اینکه بنده کلیه حق بیمه ها را سر وقت پرداخت کرده ام براساس سه نفر کارگر  ولی می گویند این مبلغ راهم باید پرداخت کنم. البته  حق اعتراض هم دارم؟ .لذا میخواستم ببینم اولا در صورت ثبت اعتراض در صورت تاخیر در رسیدگی جریمه ۲۲درصدی به این بدهی ها تعلق میگیرد یا نه؟  ضمنا چطور می توانم در مورد کسر نمودن مبلغ بدهی اعتراض خودم را اعلام کنم. در ضمن دو نفر از سه نفر کارگرای بنده هم فرزندان خودم بوده اند ؟

در پاسخ به سوال شما دوست عزیز بنده نمی دانم این ۲۲ درصد جریمه را از کجا آورده اید ولی معمولاً در صورت تأخیر در پرداخت حق بیمه یا جریمه آن باز هم جریمه مضاعف به کل بدهی تعلق میگیرد. شما باید به شعبه بیمه مراجعه کنید و درخواست بررسی موضوع در کمیته بدوی تعیین مطالبات سازمان را بکنید و اگر رد شد یک بار دیگر هم می توانید در کمیته تجدید نظر تعیین مطالبات سازمان تامین اجتماعی اعتراض کنید و حتی اعتراض سومی هم می توانید از طریق دیوان عدالت اداری انجام دهید که به نظر شخص بنده ارزش ندارد و مبلغ در آن حدی نیست که به دیوان شکایت کنید چون  روند شکایت و اعتراض ها طولانی‌تر شود و مبلغ بدهی شما هم بیشتر می‌شود در مجموع فکر کنم شما حق بیمه را بر اساس سه نفر کارگر پرداخت کرده اید به صورت ماهیانه ولی حق بیمه آن قرارداد  بر اساس حق بیمه مقطوع قراردادهای پیمانی محاسبه شده است و در نتیجه با وجود پرداخت حق بیمه کارگران تان مبلغ بیشتری نیز باید پرداخت کنید. البته باید قرارداد باشد تا بتوان بر اساس آن میزان حق بیمه را تعیین کرد ولی حدس میزنم که مشکل چنین چیزی باشد. اینکه کارگران فرزند شما بودند یا نبودند تفاوت خاصی هم نمی کند.
قبول وکالت پرونده های شما:

تنظیم دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه و اظهارنامه برای هیات های موضوع قانون کار، دیوان عدالت اداری ، شورای حل اختلاف و مراجع قضایی و تنظیم قراردادهای کاری. پیگیری پرونده های تامین اجتماعی مانند بیمه بیکاری، احراز سوابق بیمه ای، احراز شرایط بازنشستگی، مستمری بازنشستگی، حق بیمه قراردادهای پیمانی و گرفتن مفاصاحساب بیمه ای، شرکت در هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات سازمان. پیگیری پرونده های کارگری و کارفرمایی در هیات های تشخیص، حل اختلاف اداره کار و دیوان عدالت اداری. پیگیری پرونده های مرتبط با دیه در پزشکی قانونی و دیگر مراجع قضایی . در صورتیکه می خواهید پرونده تان را به ما بسپارید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید

مشاوره رایگان تلفنی :

سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل :

سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید

مشاوره رایگان از طریق تلگرام :

شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد.بر روی لینک تلگرام کلیک کنید.

پاسخگویی از طریق صفحه اینستاگرام:

شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید:

https://www.instagram.com/bimego.ir/