بخشنامه 19.1 ازکارافتادگی کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی

 من حدودا  10 سال بیمه دارم. بعد از 1 سال که کار را رها کردم  به علت بیماری عمل باز شدم و بعد از 6 ماه که عمل شدم و پرونده‌ها موجود هست برای از کار افتادگی اقدام کردم.  مسئولین بیمه گفتند که چون 6 ماه از یک سال گذشته مستمری تعلق نمی‌گیرد. حالا من چکار کنم ؟ آیا می‌شود از طریق وکلای شما به نتیجه برسم یا نه ؟

در پاسخ به سوال شما باید بگویم که اگر از کار افتادگی تان در این یکسال افتاده باشد و این یک سال حق بیمه پرداخت کرده باشید به علت ماده ۷۵ قانون تامین اجتماعی که می‌گوید برای اینکه مستمری ازکارافتادگی به شما تعلق بگیرد باید در یک سال آخر منتهی به تاریخ ابتلا به بیماری سه ماه سابقه بیمه داشته باشید و در ده سال آخر منتهی به تاریخ ابتلا به بیماری منجر به ازکارافتادگی حداقل باید یک سال سابقه بیمه داشته باشید می توانید مستمری‌بگیر شوید و صرفاً می توانید از طریق بخشنامه ۱۹.۱ مستمری بگیرید که متناسب با سابقه مورد نیازتان به شما مستمری داده می‌شود. توجه داشته باشید که در هر صورت مستمری به شما تعلق می گیرد ولی در مورد دوم مستمری کمتری تعلق می گیرد. البته شما این شانس را دارید که در کمیسیون تجدید نظر تامین اجتماعی مجدداً شرکت کنید شاید تاریخ ابتلا به بیماری منجر به ازکارافتادگی تان تغییر کند . وکلای ما در این زمینه توانایی های بالایی دارند ولی بررسی نوع بیماری در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی به صورت تخصصی انجام می‌شود و تعیین تاریخ ابتلا هم بر عهده کمیسیون است و وکلای ما در زمینه جمع‌آوری مدارک مورد نیاز برای تعیین تاریخ به کار افتادگی می تواند به شما کمک کند که البته هزینه خود را نیز می گیرند.


قبول وکالت پرونده های شما:

تنظیم دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه و اظهارنامه برای هیات های موضوع قانون کار، دیوان عدالت اداری ، شورای حل اختلاف و مراجع قضایی و تنظیم قراردادهای کاری. پیگیری پرونده های تامین اجتماعی مانند بیمه بیکاری، احراز سوابق بیمه ای، احراز شرایط بازنشستگی، مستمری بازنشستگی، حق بیمه قراردادهای پیمانی و گرفتن مفاصاحساب بیمه ای، شرکت در هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات سازمان. پیگیری پرونده های کارگری و کارفرمایی در هیات های تشخیص، حل اختلاف اداره کار و دیوان عدالت اداری. پیگیری پرونده های مرتبط با دیه در پزشکی قانونی و دیگر مراجع قضایی . در صورتیکه می خواهید پرونده تان را به ما بسپارید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید

مشاوره رایگان تلفنی :

سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل :

سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید

مشاوره رایگان از طریق تلگرام :

شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد.بر روی لینک تلگرام کلیک کنید.

پاسخگویی از طریق صفحه اینستاگرام:

شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید:

https://www.instagram.com/bimego.ir/


پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

دیه شکستگی بینی در سال 1400

مقصر تصادف در هنگام باز کردن درب خودرو

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر