بخشنامه 19.1 ازکارافتادگی کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی

 من حدودا  10 سال بیمه دارم. بعد از 1 سال که کار را رها کردم  به علت بیماری عمل باز شدم و بعد از 6 ماه که عمل شدم و پرونده‌ها موجود هست برای از کار افتادگی اقدام کردم.  مسئولین بیمه گفتند که چون 6 ماه از یک سال گذشته مستمری تعلق نمی‌گیرد. حالا من چکار کنم ؟ آیا می‌شود از طریق وکلای شما به نتیجه برسم یا نه ؟

در پاسخ به سوال شما باید بگویم که اگر از کار افتادگی تان در این یکسال افتاده باشد و این یک سال حق بیمه پرداخت کرده باشید به علت ماده ۷۵ قانون تامین اجتماعی که می‌گوید برای اینکه مستمری ازکارافتادگی به شما تعلق بگیرد باید در یک سال آخر منتهی به تاریخ ابتلا به بیماری سه ماه سابقه بیمه داشته باشید و در ده سال آخر منتهی به تاریخ ابتلا به بیماری منجر به ازکارافتادگی حداقل باید یک سال سابقه بیمه داشته باشید می توانید مستمری‌بگیر شوید و صرفاً می توانید از طریق بخشنامه ۱۹.۱ مستمری بگیرید که متناسب با سابقه مورد نیازتان به شما مستمری داده می‌شود. توجه داشته باشید که در هر صورت مستمری به شما تعلق می گیرد ولی در مورد دوم مستمری کمتری تعلق می گیرد. البته شما این شانس را دارید که در کمیسیون تجدید نظر تامین اجتماعی مجدداً شرکت کنید شاید تاریخ ابتلا به بیماری منجر به ازکارافتادگی تان تغییر کند . وکلای ما در این زمینه توانایی های بالایی دارند ولی بررسی نوع بیماری در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی به صورت تخصصی انجام می‌شود و تعیین تاریخ ابتلا هم بر عهده کمیسیون است و وکلای ما در زمینه جمع‌آوری مدارک مورد نیاز برای تعیین تاریخ به کار افتادگی می تواند به شما کمک کند که البته هزینه خود را نیز می گیرند.


در صورتیکه می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید و یا با ما در زمینه بیمه مشاوره نمایید می توانید از طریق لینک زیر در پیام رسان تلگرام با ما تماس بگیرید. ما پرونده شما را در سریعترین زمان ممکن انجام می دهیم و در پایان کار و به نتیجه رسیدن پرونده با ارزان ترین مبلغ ممکن از شما هزینه دریافت می کنیم. در صورت به نتیجه نرسیدن پولی نمی گیریم. بنابراین با خیال راحت پرونده تان را به ما بسپارید.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

بیماری هایی که شامل ازکارافتادگی می شود؟

حقوق بازنشستگی بیمه روستاییان و عشایر چقدر است ؟

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

حقوق ازکارافتادگی 1400

پایه حقوق وزارت کار برای دیپلم و لیسانس و فوق لیسانس و دکترا در سال 1401 چقدر است ؟

مبلغ کمک هزینه عینک در سال 1401

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

پیگیری اینترنتی ازکارافتادگی در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر