بخشنامه 19.1 ازکارافتادگی کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی

 من حدودا  10 سال بیمه دارم. بعد از 1 سال که کار را رها کردم  به علت بیماری عمل باز شدم و بعد از 6 ماه که عمل شدم و پرونده‌ها موجود هست برای از کار افتادگی اقدام کردم.  مسئولین بیمه گفتند که چون 6 ماه از یک سال گذشته مستمری تعلق نمی‌گیرد. حالا من چکار کنم ؟ آیا می‌شود از طریق وکلای شما به نتیجه برسم یا نه ؟

در پاسخ به سوال شما باید بگویم که اگر از کار افتادگی تان در این یکسال افتاده باشد و این یک سال حق بیمه پرداخت کرده باشید به علت ماده ۷۵ قانون تامین اجتماعی که می‌گوید برای اینکه مستمری ازکارافتادگی به شما تعلق بگیرد باید در یک سال آخر منتهی به تاریخ ابتلا به بیماری سه ماه سابقه بیمه داشته باشید و در ده سال آخر منتهی به تاریخ ابتلا به بیماری منجر به ازکارافتادگی حداقل باید یک سال سابقه بیمه داشته باشید می توانید مستمری‌بگیر شوید و صرفاً می توانید از طریق بخشنامه ۱۹.۱ مستمری بگیرید که متناسب با سابقه مورد نیازتان به شما مستمری داده می‌شود. توجه داشته باشید که در هر صورت مستمری به شما تعلق می گیرد ولی در مورد دوم مستمری کمتری تعلق می گیرد. البته شما این شانس را دارید که در کمیسیون تجدید نظر تامین اجتماعی مجدداً شرکت کنید شاید تاریخ ابتلا به بیماری منجر به ازکارافتادگی تان تغییر کند . وکلای ما در این زمینه توانایی های بالایی دارند ولی بررسی نوع بیماری در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی به صورت تخصصی انجام می‌شود و تعیین تاریخ ابتلا هم بر عهده کمیسیون است و وکلای ما در زمینه جمع‌آوری مدارک مورد نیاز برای تعیین تاریخ به کار افتادگی می تواند به شما کمک کند که البته هزینه خود را نیز می گیرند.


 در صورتیکه نیاز به مشاوره رایگان دارید یا می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید از طریق شماره واتساپ 09333644122 برای ما پیام متنی یا صوتی بگذارید . با شماره اعلام شده تماس نگیرید زیرا به علت زیادی تماس ها متاسفانه امکان پاسخگویی نداریم. قول می دهیم در سریعترین زمان ممکن پاسخ شما را بدهیم.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

حقوق ازکارافتادگی 1400

دیه شکستگی بینی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر