تحت پوشش بهزیستی قرار گرفتن

 شهلا حسینی: سلام! شوهر من کارگر تامین اجتماعی هستش یعنی پدرش کارفرما است و برای پدرش کار میکنه ولی الان نمیتونه چون دستش تو کودکی آسیب دیده والان توان کار کردن نداره!  می خواستم بدانم میشه تحت پوشش بهزیستی بشه؟

در پاسخ به سوال شما باید بگویم که بهزیستی معمولاً چنین مواردی را قبول نمی‌کند. بهزیستی معمولا افرادی را قبول می‌کند کرد ابتدا معلولیت شدید داشتند و تعیین می‌کند با انجام خدمات توانبخشی و پرداخت حق‌بیمه آنها به تدریج آنها را از زیر مجموعه بهزیستی خارج کند . افرادی که بیمه تامین اجتماعی بودن و تحت پوشش کارفرما بودند را معمولا به سختی قبول می‌کن.د اگر همسرتان دیگر نمی‌تواند کار کند و حق بیمه تامین اجتماعی داده است بهتر است درخواست کار افتادگی دهد تا در کمیسیون‌های پزشکی تامین اجتماعی از کار افتاده شود. اگر در کمیسیون‌های پزشکی از کار افتاده نشود بهزیستی هم قبول نمی کند و اگر در کمیسیون‌های پزشکی تامین اجتماعی از کار افتاده کلی شود دیگر نیازی به کمک بهزیستی نیست و می‌تواند از مستمری ازکارافتادگی استفاده نماید .


 در صورتیکه نیاز به مشاوره رایگان دارید یا می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید از طریق شماره واتساپ 09333644122 برای ما پیام متنی یا صوتی بگذارید . با شماره اعلام شده تماس نگیرید زیرا به علت زیادی تماس ها متاسفانه امکان پاسخگویی نداریم. قول می دهیم در سریعترین زمان ممکن پاسخ شما را بدهیم.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

حقوق ازکارافتادگی 1400

دیه شکستگی بینی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر