موارد مشمول بخشنامه 14 درآمد حق بیمه تامین اجتماعی

 سید یوسفعلی هاشمی: سلام!  با تشکر از زحمات شما! سوال بنده اینست که کارگری برای ما یه کولر نصب نموده و دستمزد خود را به مبلغ چهار میلیون ریال دریافت نموده است. در حسابرسی تامین اجتماعی این فاکتور را مشمول سی درصد حق بیمه نموده با توجه به اینکه ماهانه چند فقره از این نمونه فاکتور ها داریم مثل تعمیر کپی یا چاپگر یا  تلفن یا  وسائط نقلیه! آیا راهکاری هست که بدهکار تامین اجتماعی نشویم در صورتی که از دستمزد اون کارگر هم که نمیشه کسر کرد! ممنون و سپاسگزارم؟

در پاسخ به سوال شما باید بگویم هزینه تعمیرات وسایل کارگاه یا وسایل شخصی جزو هزینه هایی که مشمول بخشنامه ۱۴ حق بیمه می‌شوند نمی‌شود بنابراین شما اگر مدارکی به شعبه ارائه بدهید که نشان دهد که بابت هزینه های فوق از مشتری چیزی نگرفته‌ایم و هزینه‌های دستگاه‌های مربوطه مربوط به کارگاه خودتان می باشد به راحتی می توانید از این قضیه ما بشوید احتمالا شعبه محاسبه کرده است که شما بابت موارد فوق پولی از مشتری گرفته و مبالغ مربوطه  مربوط به  مشتری داشته است.


 در صورتیکه نیاز به مشاوره رایگان دارید یا می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید از طریق شماره واتساپ 09333644122 برای ما پیام متنی یا صوتی بگذارید . با شماره اعلام شده تماس نگیرید زیرا به علت زیادی تماس ها متاسفانه امکان پاسخگویی نداریم. قول می دهیم در سریعترین زمان ممکن پاسخ شما را بدهیم.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

حقوق ازکارافتادگی 1400

دیه شکستگی بینی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر