بازنشستگی زنان با 55 سال سن

 سلام! با توجه به قانون جدید که زنها با 20 سال سابقه بازنشسته می شوند من سال آینده که 51 ساله می شوم و 20 سال بیمه پرداخت کرده ام. آیا باید پرداخت را متوقف کنم؟ چون از نظر خودم در هر صورت سودی نخواهد داشت و اینکه حدود12سال شرکتی بوده و مابقی رو دارم به صورت مشاغل آزاد میریزم. اینم لطف کنید بفرمایید که حقوقم چجوری میشه....بیمه 14 درصد میریزم؟

در پاسخ به سوال شما باید بگویم که اصلا شما نمی توانید با ۲۰ سال سابقه بازنشسته شوید . کسانی می توانند که با ۲۰ سال سابقه بازنشسته شوند که یا ۵۵ سال سن داشته باشند و یا این که ۴۲ سال سن داشته باشند و در مشاغل زیر مشمول قانون کار فعالیت کند یعنی شما باید در کارگاهی که مشمول قانون کار باشد حداقل در یک سال آخر بیمه پردازی مشغول به فعالیت باشید و در صورتی که بیمه تان را بیمه مشاغل آزاد می ریزید اصلاً نمی‌توانید بازنشسته شوید بنابراین این مورد در مورد شما کلاً کنسل است.  اگر قانون فعلی برقرار باشد شما در سن ۵۵ سالگی با حداقل حقوق آن سال بازنشسته خواهد شد مثلا امسال حداقل حقوق۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان است که با افزایش هایی که خواهی داشت حدود ۳ میلیون تا ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان حقوق می‌گیرید.  البته بنده توصیه می کنم بیمه پردازی تان را ادامه بدهید چون قوانین بیمه در حال سخت شدن است و احتمال دارد بازنشستگی با ۲۰ سال سابقه و ۵۵ سال سن برای خانم‌ها حذف شود و سن و سابقه تا آن زمان افزایش یابد. شنیده ام پیش نویس قانون جدید نیز در این زمینه نوشته شده است.


در صورتیکه می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید و یا با ما در زمینه بیمه مشاوره نمایید می توانید از طریق لینک زیر در پیام رسان تلگرام با ما تماس بگیرید. ما پرونده شما را در سریعترین زمان ممکن انجام می دهیم و در پایان کار و به نتیجه رسیدن پرونده با ارزان ترین مبلغ ممکن از شما هزینه دریافت می کنیم. در صورت به نتیجه نرسیدن پولی نمی گیریم. بنابراین با خیال راحت پرونده تان را به ما بسپارید.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

بیماری هایی که شامل ازکارافتادگی می شود؟

حقوق بازنشستگی بیمه روستاییان و عشایر چقدر است ؟

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

حقوق ازکارافتادگی 1400

پایه حقوق وزارت کار برای دیپلم و لیسانس و فوق لیسانس و دکترا در سال 1401 چقدر است ؟

مبلغ کمک هزینه عینک در سال 1401

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

پیگیری اینترنتی ازکارافتادگی در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر