بازنشستگی زنان با 55 سال سن

 سلام! با توجه به قانون جدید که زنها با 20 سال سابقه بازنشسته می شوند من سال آینده که 51 ساله می شوم و 20 سال بیمه پرداخت کرده ام. آیا باید پرداخت را متوقف کنم؟ چون از نظر خودم در هر صورت سودی نخواهد داشت و اینکه حدود12سال شرکتی بوده و مابقی رو دارم به صورت مشاغل آزاد میریزم. اینم لطف کنید بفرمایید که حقوقم چجوری میشه....بیمه 14 درصد میریزم؟

در پاسخ به سوال شما باید بگویم که اصلا شما نمی توانید با ۲۰ سال سابقه بازنشسته شوید . کسانی می توانند که با ۲۰ سال سابقه بازنشسته شوند که یا ۵۵ سال سن داشته باشند و یا این که ۴۲ سال سن داشته باشند و در مشاغل زیر مشمول قانون کار فعالیت کند یعنی شما باید در کارگاهی که مشمول قانون کار باشد حداقل در یک سال آخر بیمه پردازی مشغول به فعالیت باشید و در صورتی که بیمه تان را بیمه مشاغل آزاد می ریزید اصلاً نمی‌توانید بازنشسته شوید بنابراین این مورد در مورد شما کلاً کنسل است.  اگر قانون فعلی برقرار باشد شما در سن ۵۵ سالگی با حداقل حقوق آن سال بازنشسته خواهد شد مثلا امسال حداقل حقوق۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان است که با افزایش هایی که خواهی داشت حدود ۳ میلیون تا ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان حقوق می‌گیرید.  البته بنده توصیه می کنم بیمه پردازی تان را ادامه بدهید چون قوانین بیمه در حال سخت شدن است و احتمال دارد بازنشستگی با ۲۰ سال سابقه و ۵۵ سال سن برای خانم‌ها حذف شود و سن و سابقه تا آن زمان افزایش یابد. شنیده ام پیش نویس قانون جدید نیز در این زمینه نوشته شده است.


قبول وکالت پرونده های شما:

تنظیم دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه و اظهارنامه برای هیات های موضوع قانون کار، دیوان عدالت اداری ، شورای حل اختلاف و مراجع قضایی و تنظیم قراردادهای کاری. پیگیری پرونده های تامین اجتماعی مانند بیمه بیکاری، احراز سوابق بیمه ای، احراز شرایط بازنشستگی، مستمری بازنشستگی، حق بیمه قراردادهای پیمانی و گرفتن مفاصاحساب بیمه ای، شرکت در هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات سازمان. پیگیری پرونده های کارگری و کارفرمایی در هیات های تشخیص، حل اختلاف اداره کار و دیوان عدالت اداری. پیگیری پرونده های مرتبط با دیه در پزشکی قانونی و دیگر مراجع قضایی . در صورتیکه می خواهید پرونده تان را به ما بسپارید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید

مشاوره رایگان تلفنی :

سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل :

سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید

مشاوره رایگان از طریق تلگرام :

شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد.بر روی لینک تلگرام کلیک کنید.

پاسخگویی از طریق صفحه اینستاگرام:

شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید:

https://www.instagram.com/bimego.ir/


پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

حقوق منشی در سال 1400

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

مقصر تصادف در هنگام باز کردن درب خودرو

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

محاسبه دیه خونریزی مغزی

محاسبه دیه پارگی رباط قدامی به نرخ 1400

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر