بازنشستگی زنان با 55 سال سن

 سلام! با توجه به قانون جدید که زنها با 20 سال سابقه بازنشسته می شوند من سال آینده که 51 ساله می شوم و 20 سال بیمه پرداخت کرده ام. آیا باید پرداخت را متوقف کنم؟ چون از نظر خودم در هر صورت سودی نخواهد داشت و اینکه حدود12سال شرکتی بوده و مابقی رو دارم به صورت مشاغل آزاد میریزم. اینم لطف کنید بفرمایید که حقوقم چجوری میشه....بیمه 14 درصد میریزم؟

در پاسخ به سوال شما باید بگویم که اصلا شما نمی توانید با ۲۰ سال سابقه بازنشسته شوید . کسانی می توانند که با ۲۰ سال سابقه بازنشسته شوند که یا ۵۵ سال سن داشته باشند و یا این که ۴۲ سال سن داشته باشند و در مشاغل زیر مشمول قانون کار فعالیت کند یعنی شما باید در کارگاهی که مشمول قانون کار باشد حداقل در یک سال آخر بیمه پردازی مشغول به فعالیت باشید و در صورتی که بیمه تان را بیمه مشاغل آزاد می ریزید اصلاً نمی‌توانید بازنشسته شوید بنابراین این مورد در مورد شما کلاً کنسل است.  اگر قانون فعلی برقرار باشد شما در سن ۵۵ سالگی با حداقل حقوق آن سال بازنشسته خواهد شد مثلا امسال حداقل حقوق۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان است که با افزایش هایی که خواهی داشت حدود ۳ میلیون تا ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان حقوق می‌گیرید.  البته بنده توصیه می کنم بیمه پردازی تان را ادامه بدهید چون قوانین بیمه در حال سخت شدن است و احتمال دارد بازنشستگی با ۲۰ سال سابقه و ۵۵ سال سن برای خانم‌ها حذف شود و سن و سابقه تا آن زمان افزایش یابد. شنیده ام پیش نویس قانون جدید نیز در این زمینه نوشته شده است.


 در صورتیکه نیاز به مشاوره رایگان دارید یا می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید از طریق شماره واتساپ 09333644122 برای ما پیام متنی یا صوتی بگذارید . با شماره اعلام شده تماس نگیرید زیرا به علت زیادی تماس ها متاسفانه امکان پاسخگویی نداریم. قول می دهیم در سریعترین زمان ممکن پاسخ شما را بدهیم.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

حقوق ازکارافتادگی 1400

دیه شکستگی بینی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر