شکایت از خودروسازان بابت تحویل خودروی معیوب

 سلام! من از سایپا ساینا خریدم.  بعد از ۴ ماه بعد از دریافت ۲ پیام جریمه واسه ساینایی که تحویل نگرفتم اومد. به نمایندگی گفتیم گفت خبری نیست .دو سه هفته دیگه طول میکشه! بعد از پرس و جوی فراوان فهمیدیم به دلیل سهل انگاری راننده کامیون، کاپوت ماشین ساینا ضربه خورده و قابل تعمیر نبوده است. نمایندگی هم برگشت داده کارخانه. می گویند فقط کاپوت تعویض میشه و بعد یک ماه تحویل می دهیم. از چند کارشناس رنگ و بنگاهی ماشین پرسیدم میگن کاپوت تعویض کارخانه واسه ماشین افت قیمت داره ولی نمایندگی قبول نمیکنه و میگه چون خود کارخانه  تعویض میکنه افت قیمت نداره و ماشینت رو هم عوض نمی کنیم ، خسارت هم نمی دهیم. لطفا راهنمایی کنید چکار کنم ؟؟ 

می توانم ماشین رو تحویل نگیرم و درخواست  یک ماشین نوی دیگه کنم؟؟ یادآوری میکنم که اول ورود ماشین به نمایندگی را تکذیب می کردند و جریمه ها مربوط به برگشت ماشین به کارخانه بوده یعنی اگه جریمه نمیامد ممکن بود ماشین تصادفی بهم بدهند. البته من ماشین رو ندیدم فقط عکس کاپوت رو نشون دادن،خدا میدونه عیب و ایراد دیگه هم داره یا نه،چون وقتی به نمایندگی زنگ زدیم یک بار گفتند شاسی ضربه خورده بعدش گفتند موتورش ایراد داره ولی وقتی حضوری رفتم گفتند کاپوت ضربه خورده! فاصله زمانی هم که داره زیاد میشه یک ضرر دیگه؟

در پاسخ به سوال شما باید بگویم که به نظر من شما باید شکایت کنید و از تحویل خودرو خودداری فرمایید چون ممکن است بعد از آسیب خود را به خود شما نسبت داده شود هر چند معمولاً کارشناسی می شود به نظر من به سازمان صنعت معدن و تجارت شهر خودتان مراجعه کرده پیامک ها را نشان دهید و بگویید به شکایت نامه بر علیه نمایندگی فوق تعیین کنید و منتظر باشید تا جواب بگیرید این روش بهترین راهی است که می‌توانید در این زمینه ببرید و معمولاً به نتیجه می رسد .

راه حل دوم که در این زمینه وجود دارد این است که می توانید از طریق سازمان تعزیرات حکومتی شکایت کنیم البته سازمان تعزیرات حکومتی معمولاً در زمینه اصناف گوناگون فعالیت می‌کند ولی نمایندگی های خودرو نیز از این موارد می باشد و در صورتی که محصول ناقص به شما ارائه بدن خود نمایندگی مقصر می باشد.

 به نظر من با یکی از روشهای فوق به نتیجه می‌رسید ولی اگر با روش‌های فوق به هر دلیلی به نتیجه نرسید و یا فرآیند خیلی طولانی شد می توانید از طریق دادسرای محل زندگی تان آیا دادسرای که نزدیک به محل نمایندگی خودرو از ایشان شکایت کرده و بابت اینکه می‌خواهد خودرویی معیوب به شما تحویل بدهند اقامه دعوا کنید یعنی شما باید شکایت حقوقی در این زمینه انجام دهیم و معمولاً این روش به نتیجه می‌رسد هر چند به نظر من بعد از یکی از دو روش قبلی می توانید این کار را انجام دهید.


قبول وکالت پرونده های شما:

تنظیم دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه و اظهارنامه برای هیات های موضوع قانون کار، دیوان عدالت اداری ، شورای حل اختلاف و مراجع قضایی و تنظیم قراردادهای کاری. پیگیری پرونده های تامین اجتماعی مانند بیمه بیکاری، احراز سوابق بیمه ای، احراز شرایط بازنشستگی، مستمری بازنشستگی، حق بیمه قراردادهای پیمانی و گرفتن مفاصاحساب بیمه ای، شرکت در هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات سازمان. پیگیری پرونده های کارگری و کارفرمایی در هیات های تشخیص، حل اختلاف اداره کار و دیوان عدالت اداری. پیگیری پرونده های مرتبط با دیه در پزشکی قانونی و دیگر مراجع قضایی . در صورتیکه می خواهید پرونده تان را به ما بسپارید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید

مشاوره رایگان تلفنی :

سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل :

سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید

مشاوره رایگان از طریق تلگرام :

شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد.بر روی لینک تلگرام کلیک کنید.

پاسخگویی از طریق صفحه اینستاگرام:

شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید:

https://www.instagram.com/bimego.ir/


پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

حقوق منشی در سال 1400

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

مقصر تصادف در هنگام باز کردن درب خودرو

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

محاسبه دیه خونریزی مغزی

محاسبه دیه پارگی رباط قدامی به نرخ 1400

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر