آیا کسی که از سربازی فرار کرده است می تواند بیمه شود؟

 سلام خسته نباشید! در مورد بیمه سرباز فراری میشه راهنمایی کنید؟ یعنی اگر تو یک کارخانه بخواد منو بیمه کنه چون سرباز فراری هستم میشه؟؟؟ یا چون از نیروهای مسلح بیمه شدم قبلا، بیمه تامین اجتماعی نمیشه؟

در پاسخ به سوال شما دوست عزیز باید بگویم که نه مشکل خاصی معمولاً نیست البته معمولاً در شکایت اداره کار یا حتی در قوانین بالادستی که اجرا شده است اعلام گردیده است یا فرزندان برای بیمه شدن باید سربازی شما حل شده باشد. اما عملاً این رویه ای که در دستورالعمل‌های اجرایی تامین اجتماعی ملاک قرار می‌گیرد و در سایر نهادها مانند ادارات کار نیز ملاک همان است این است که مسئله سربازی اهمیت خاصی برای بیمه تامین اجتماعی ندارد و چه هنگامی که بخواهد برای شما نام‌نویسی کنند و حق بیمه تان را پرداخت کنند تا چه هنگام بازرسی یا هر زمان دیگر کسی با داشتن کارت پایان خدمت شما یا نداشتن آن و یا اینکه اصلاً سرباز‌فراری باشید یا نباشید کاری ندارد و اهمیتی نمی دهند . بنابراین مشکل خاصی نیست و بهتر است که  کار خودتان ادامه دهیم البته ترجیحاً تا می‌توانید این موضوع پنهان بماند بهتر شد حتی اگر آشکار شود هم ممکن است دردسر های دیگری به غیر از این داشته باشد.


 در صورتیکه نیاز به مشاوره رایگان دارید یا می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید از طریق شماره واتساپ 09333644122 برای ما پیام متنی یا صوتی بگذارید . با شماره اعلام شده تماس نگیرید زیرا به علت زیادی تماس ها متاسفانه امکان پاسخگویی نداریم. قول می دهیم در سریعترین زمان ممکن پاسخ شما را بدهیم.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

حقوق ازکارافتادگی 1400

دیه شکستگی بینی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر