ماده 75 قانون تامین اجتماعی یعنی چه ؟

 من 36 سال دارم . دارای بیماری تمور بالای مخچه که در بیمارستان میلاد بستری و جراحی شدم. وقتی به بیمه رفتم واسه از کار افتادگی طبقه نامه به من ابلاغ کردن شما شرایط ماده 75 را ندارید بعد با من تماس گرفتند و من در کمیسیون داخلی بیمه شرکت کردم و به خاطر داشتن سابقه بیمه و کار و همچنین خدمت سربازی و کارت پایان خدمت من در کمیسیون قبول و مانند یک فرد عادی وارد کمیسیون شدم و در کمیسیون بدوی 66 درصد گرفتم و به بیمه مراجعه کردم. گفتند شما شرایط نداری من اعتراض کردم و تجدید نظر در استان هم مرز استان قم من را رد کرد. من شکایت به دیوان هم کردم رای به وحدت رویه داد قبول نشد. 

بعد من از طریق بیماری تشنج که یکی دیگه از بیماری ها که به خاطر تومور ایجاد شده اقدام به از کار افتادگی کردم در کمیسیون بدوی قم. طول درمان سه ماه صادر شد . بعد سه ماه با بردن مدارک آمبولانس و بستری باز آنها یک  آزمایش جدید که به گفته خودشون دو ماه اخیر به کتابچه اضافه شده ازم خواستند به نام ال م تی تعیین سطح دارو که همه جا نداره و فقط در یک بیمارستان در تهران هست شبی دو میلیون هزینه آن است و من توانی مالی آن را ندارم و به آنان زنگ زدم و گفتم و رییس گفت من فقط پرونده شما را دوباره تو کمیسیون قرار میدم؟!

 می خواهم بدونم به خاطر نداشتن پول اینا من میتونن رد کنند. بعد اینا تخلف کردند ورای 66 من باطل کردند. خود اراک میگه بین خودمون باشه شما جوانی به این راحتی بهت نمی دهند.  شما میگید چکار کنم راه قانونی وجود داره من انجام بدم؟  لطف کنید من را راهنمایی کنید؟ بعد گیر کردم و راهی ندارم و اینا حق من را می خواهند باطل کننند. هر جور فکر میکنم اینا یک کار غیرقانونی انجام دادند. در اراک و قم رای اراک با از کار افتاده نبودن من باطل کرد تا دوباره پرونده دیگه  ننوانستم ببرم نشد هم که نشده است. الان که باز اقدام کردم این قانون جدید و این آزمایش جدید و مشکل مالی من حقم از من داره میگیره؟ 

در پاسخ به سوال شما باید بگویم که من یک بار این سوال را بکنم پاسخ داده ام فرایندی که گفتید بستگی به تاریخ ها داره من نمیدونم تاریخ و کیسه زدن که ماده ۷۵ به شما تعلق نگرفته است ولی به هر حال حتی اگر قبل از بررسی در کمیسیون موضوع در شعبه حل شده باشد و به کمیسیون فرستاده شود آنها می توانند تاریخ ظاهر تاریخی مشخص کند این که آزمایش ندارید بعد به نظر من و در مجموع به فرات تا نمیشود چونکه اگر نتیجه آزمایش نشان دهید یا ادامه درمان معمولاً رای می‌دهند و یا اینکه از کار افتاده نمی شوید و یا اینکه از کار افتادگی تان را به تاریخی قبل از شروع پردازی استان مشخص می‌کند. در این گونه موارد پرونده بستری از ابتدای بهره‌برداری تا همین الان معمولاً به شما کمک می کند چون ممکن است در ابتدای به قراردادی در حد در کار افتادگی کلی نباشیم ولی الان شده باشید دو فاکتور دیگر هم تاثیرگذار است یکی سن شما که هر چه سن پایین‌تر باشد معمولاً از کار افتادگی تحت است که سابقه‌ای که هرچه سابقه کمتر باشد باز هم از کار افتادگی برای شما سخت تر محاسبه می‌شود.


قبول وکالت پرونده های شما:

تنظیم دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه و اظهارنامه برای هیات های موضوع قانون کار، دیوان عدالت اداری ، شورای حل اختلاف و مراجع قضایی و تنظیم قراردادهای کاری. پیگیری پرونده های تامین اجتماعی مانند بیمه بیکاری، احراز سوابق بیمه ای، احراز شرایط بازنشستگی، مستمری بازنشستگی، حق بیمه قراردادهای پیمانی و گرفتن مفاصاحساب بیمه ای، شرکت در هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات سازمان. پیگیری پرونده های کارگری و کارفرمایی در هیات های تشخیص، حل اختلاف اداره کار و دیوان عدالت اداری. پیگیری پرونده های مرتبط با دیه در پزشکی قانونی و دیگر مراجع قضایی . در صورتیکه می خواهید پرونده تان را به ما بسپارید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید

مشاوره رایگان تلفنی :

سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل :

سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید

مشاوره رایگان از طریق تلگرام :

شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد.بر روی لینک تلگرام کلیک کنید.

پاسخگویی از طریق صفحه اینستاگرام:

شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید:

https://www.instagram.com/bimego.ir/


پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

حقوق منشی در سال 1400

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

مقصر تصادف در هنگام باز کردن درب خودرو

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

محاسبه دیه خونریزی مغزی

محاسبه دیه پارگی رباط قدامی به نرخ 1400

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر