شکایت برای پرداخت حق بیمه به تامین اجتماعی

 من چند ماه برای شهرداری کار کردم ولی شهرداری بیمه ایام کارکرد من را وارد نکرده است.  به اداره کار شکایت کردم و حکم علیه شهرداری صادر شد.اکتون تامین اجتماعی لیست کارکرد ماهیانه را برای گرفتن حق بیمه از کارفرما مطالبه کرده است.  در لیست کارکرد روزهای جمعه نوشته نشده چون کارگر روزمزد بودیم و روزهای ماه مثلاً ۲۵ روز ثبت شده است. حالا بیمه می خواهد براساس لیست کارکرد شهرداری بیمه ۲۵ روز در ماه را بگیرد. هرچی هم گفتم اون ۵ روز بخاطر جمعه ها بوده و به ما حقوق ندادند حالا شما هم می خواهد بیمه نگیرید بی فایده است . راهکار چیست ؟ ممنون می شوم قانونی راهنمایی فرمایید. ضمنا گفتم طبق ماده ۶۲ قانون کار حقوق و بیمه روزهای جمعه باید پرداخت بشه توجه نمیکنند؟ 

در پاسخ به سوال شما باید بگویم که طبق قانون حق بیمه هر ۳۰ روز شما باید توسط شهرداری پرداخت شود و اگر تامین اجتماعی حق بیمه را دریافت نکند تنها راهی که دارید شکایت به دیوان عدالت اداری است. بستگی دارد سابقه بیمه تامین کند صاحب باشد اگر دو یا سه سال یا بیشتر باشد بهتر از شکایت کنی چون که در دیوان عدالت اداری سه ماه تا ۶ ماه معطل می‌شوید و بهتر است در این زمینه منتظر بمانید اما اگر کمتر از یکسال است که به نظر من ارزش ندارد به دیوان شکایت کنید و کار خاصی هم نمی توان کرد.


قبول وکالت پرونده های شما:

تنظیم دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه و اظهارنامه برای هیات های موضوع قانون کار، دیوان عدالت اداری ، شورای حل اختلاف و مراجع قضایی و تنظیم قراردادهای کاری. پیگیری پرونده های تامین اجتماعی مانند بیمه بیکاری، احراز سوابق بیمه ای، احراز شرایط بازنشستگی، مستمری بازنشستگی، حق بیمه قراردادهای پیمانی و گرفتن مفاصاحساب بیمه ای، شرکت در هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات سازمان. پیگیری پرونده های کارگری و کارفرمایی در هیات های تشخیص، حل اختلاف اداره کار و دیوان عدالت اداری. پیگیری پرونده های مرتبط با دیه در پزشکی قانونی و دیگر مراجع قضایی . در صورتیکه می خواهید پرونده تان را به ما بسپارید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید

مشاوره رایگان تلفنی :

سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل :

سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید

مشاوره رایگان از طریق تلگرام :

شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد.بر روی لینک تلگرام کلیک کنید.

پاسخگویی از طریق صفحه اینستاگرام:

شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید:

https://www.instagram.com/bimego.ir/


پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

حقوق منشی در سال 1400

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

مقصر تصادف در هنگام باز کردن درب خودرو

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

محاسبه دیه خونریزی مغزی

محاسبه دیه پارگی رباط قدامی به نرخ 1400

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر