به چه دلیل معافیت بیمه ای کارفرما حذف شده است؟

 وقت بخیر ! ما یه کارگاه کوچک کفاشی داریم که پدرم که بازنشسته است کارفرمای اونجاست و اونجا را اجاره داده است. حدود ۱۵ ساله که مرتب بیمه ها را دادیم و جریمه هم نشدیم. اخیرا من که لیست‌ها را اینترنتی پرداخت می کردم ناگهان یادم افتاد که فرجه پرداخت لیست مرداد و شهریور تمام شده و چون اول آبان شده دیر شده است . با این حال رفتم تو سایت لیست را رد کنم دیدم مسدود شده اما به دلیل گزارش بازرس. رفتم علت را جویا شدم دیدم بازرس آمده و کارگاه تعطیل بوده نوشته فاقد فعالیت و رفته است . در نهایت به بیمه مراجعه کردم و با کلی منت اجازه دادند که از یکم مهرماه همه ۵ نفر را ترک کار بزنم و من هم این کار را انجام دادم . 

اما متاسفانه بهم گفتند که شما ۳۴ میلیون جریمه دارید اونم در حالی که کل حق بیمه ماهیانه کارگاه ما میشد حدودا ماهی ۱۷۰۰ . حالا ابلاغیه دادند می گویند اولا شما از ابتدای سال مزایای مستمر را بجای نفری ۱.۰۵۰.۰۰۰ تومن زدید نفری ۱۰۵.۰۰۰ تومن که اینو راست می گویند ما اشتباه ریال و تومن را تو سیستم ثبت لیست اشتباه زدیم و متوجه هم نشده بودیم و این نامردا هم نکردند حداقل تو همون ماه اول به ما اخطار بدهند. دوماً چون اختلاف محاسبه داشتیم و فقط دو ماه مرداد و شهریور را اون هم سهوا نتوانستیم پرداخت کنیم کلیه معافیت ۲۰ درصدی کارفرما را از ابتدای سال حذف کردند و همه چی را ۳۰ درصدی حساب کردند. در نتیجه به جای پرداخت دو تا ۱۶۰۰ هزارتومان ماه های مرداد و شهریور و نهایتا ۱ میلیون اختلاف محاسبه مزایای مستمر می گویند باید سی و خورده ای میلیون پول بدید. تو رو خدا راهنمایی کنید . باور کنید پدر من بازنشسته است این بی انصافیه از نقره داغ کردنم بدتره؟! مثل اسراییلی ها حمله کردند ۴ تومن را می خواهند ۳۴ تومان بگیرند . بفرمایید چه کاری میشه کرد . تشکر از لطف شما ؟

در پاسخ به سوال شما باید بگویم که وضعیت خوبی ندارید. من از این پرونده‌ها زیاد داشته ام و بسیاری از موارد حتی با شکایت به دیوان عدالت اداری نتوانستم به نتیجه برسم. شما الان فرصت برای اعتراض به کمیته بدوی تعیین مطالبات سازمان را دارید و احتمالاً فرصت اعتراض به رای کمیته بدوی هم در کمیته تجدید نظر دارید. این دو کار را انجام دهید . طبق قانون، وقتی معافیت ها از بین می‌رود که یک کارگاه به عنوان کارگاه تعطیل شده محاسبه شود و چون شما کارگاه تعطیل شده نیستید باید مدارکی را تهیه کنید که در تمام دوران مذکور فعالیت کاری داشته باشید. یعنی مدارک مالیاتی و مدارک دیگری که نشان دهد کارگاه از فروردین ماه تا مهرماه باز بوده است تا بتوانید جلوی حذف معافیت بیمه تان را بکشید این تنها کاری است که الان می توانید انجام دهید.


قبول وکالت پرونده های شما:

تنظیم دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه و اظهارنامه برای هیات های موضوع قانون کار، دیوان عدالت اداری ، شورای حل اختلاف و مراجع قضایی و تنظیم قراردادهای کاری. پیگیری پرونده های تامین اجتماعی مانند بیمه بیکاری، احراز سوابق بیمه ای، احراز شرایط بازنشستگی، مستمری بازنشستگی، حق بیمه قراردادهای پیمانی و گرفتن مفاصاحساب بیمه ای، شرکت در هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات سازمان. پیگیری پرونده های کارگری و کارفرمایی در هیات های تشخیص، حل اختلاف اداره کار و دیوان عدالت اداری. پیگیری پرونده های مرتبط با دیه در پزشکی قانونی و دیگر مراجع قضایی . در صورتیکه می خواهید پرونده تان را به ما بسپارید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید

مشاوره رایگان تلفنی :

سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل :

سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید

مشاوره رایگان از طریق تلگرام :

شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد.بر روی لینک تلگرام کلیک کنید.

پاسخگویی از طریق صفحه اینستاگرام:

شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید:

https://www.instagram.com/bimego.ir/


پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

دیه شکستگی بینی در سال 1400

مقصر تصادف در هنگام باز کردن درب خودرو

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر