آیا شاهد در رای پرداخت دیه توسط قاضی تاثیر دارد؟

 سلام خسته نباشید! بنده در یک دعوا بینیم شکست و از سه نفر شکایت کردم . شاهد و نامه پزشکی قانونی هم ارائه دادم.  بعد یکی از اون سه نفر هم از من شکایت کرده است.  پارگی رباط صلیبی زانو را که در باشگاه اتفاق افتاده را انداخته گردن من! نامه پزشکی قانونی و شاهد هم برده ومن هم شاهد دارم که این آقا در باشگاه این اتفاق برایش افتاده و به نظریه پزشکی قانونی اعتراض زدم.  آیا داشتن شاهد نظر کمیسیون پزشکی را تغییر می دهد . این سوال را به خاطر پرسیدم که مدیر پزشکی قانونی به بنده گفت نامه پزشکی قانونی است که همه چیز را مشخص می کند و شاهد تاثیری در رای قاضی ندارد. ممنون می شوم راهنماییم کنید؟ 

پزشکی قانونی بر اساس جراحاتی که وارد شده است نظر می‌دهد و معمولاً می تواند زمان حادثه را نیز مشخص کند. اما تصمیم در این زمینه بر عهده قاضی است و قاضی است که با  مذاکره با شهود می تواند مشخص کند که حادثه ناشی از اقدامات شما بوده است یا دلیل دیگری داشته است و البته قاضی میتواند بر اساس ادله دیگر نیز رای صادر کند. بنابراین اگر اثبات شود که تقصیر شما بوده است نظریه پزشکی قانونی را در نظر می‌گیرد و اگر اثبات نشود این نظریه کاربردی نخواهد داشت.


 در صورتیکه نیاز به مشاوره رایگان دارید یا می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید از طریق شماره واتساپ 09333644122 برای ما پیام متنی یا صوتی بگذارید . با شماره اعلام شده تماس نگیرید زیرا به علت زیادی تماس ها متاسفانه امکان پاسخگویی نداریم. قول می دهیم در سریعترین زمان ممکن پاسخ شما را بدهیم.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

حقوق ازکارافتادگی 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

دیه شکستگی بینی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

بیماری هایی که شامل ازکارافتادگی می شود؟

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر